Напевно багато хто вже чув про акцію ФОПів в самому центрі Києва. У них вийшло дійсно голосно і видовищно.
Очевидно, що влада в цій ситуації готова почути людей. Особливо підприємців, які страждають як від коронакризису – як від зменшення споживання, так і від карантинних обмежень. Саме тому парламент вже проголосував за відстрочку на один рік обов'язкового застосування касових апаратів і РРО для всіх, крім деяких ризикових груп – ювелірки, лікарських засобів та обладнання і техніки, що вимагають обслуговування. Президент підписав цей Закон.
Також граничні обсяги доходів різних груп ФОП були прив'язані до встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати. Якщо економіка буде рости, то будуть рости і ліміти для ФОПів:
- Для першої групи – 167 мінімальних зарплат замість 1 мільйона гривень.
- Для другої – 834 мінімальні зарплати замість 5 мільйонів гривень.
- Для третьої 1167 мінімальних зарплат замість 7 мільйонів гривень.
Також виключаються норми про компенсацію покупцям за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій у вигляді частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу. Йдеться про кешбек.
Скасовуються і штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО.
Ухвалення такого рішення може не влаштовувати тільки тих, хто свідомо за допомогою системи ФОП уникає оподаткування – це великі ринки і торгові мережі.
Якщо не проводити фіскалізацію, то це означає залишати державу без засобів на виплату зарплат, пенсій і забезпечення інших обов'язкових витрат.
У держави немає іншого шляху отримувати ресурс для здійснення своїх соціальних зобов'язань, крім того, як збирати податки і обов'язкові внески.
Тому жодна держава в світі, НЕ МОЖЕ залишати в тіні значну частину своєї економіки. Фіскалізація не є чимось особливим для цивілізованих держав. Всі наші сусіди вже давно зробили те, про що наразі ми все ще сперечаємося.
Це також стосується і захисту прав споживачів. Люди повинні розуміти, який товар і якого походження вони купують і як будуть захищені їхні права як покупців. Це дозволяє зробити лише така система, за рахунок дії якої покупець отримує чек від продавця.
Це БАЗОВІ речі, які працюють в кожній цивілізованій країні.
По-перше, ніяких обов'язкових касових апаратів, РРО або чогось іншого для ФОПів першої групи – НЕ БУДЕ. Саме цих хлопців тепер використовують для тиску на суспільство і владу. Це в основному підприємці, які торгують на ринках, або надають прості побутові послуги.
По-друге, їм не потрібно купувати спеціальний касовий апарат. Досить встановити собі на телефон або комп'ютер безкоштовну програму-реєстратор, скачавши її з сайту податкової – там можна вести всю документацію, облік товару, видавати електронні чеки.
А ще важливо розуміти, що держава НЕ МОЖЕ відмовитися від фіскального нагляду за тими групами товарів, які несуть найбільшу небезпеку з точки зору поширення контрабанди та приховування масштабних бізнесів під прикриттям ФОПів.
Якщо частина протестуючих цього не зрозуміє, то в такому випадку їм можна порадити тільки одне – уважно придивитися до тих, хто використовує ці протести в своїх політичних і комерційних інтересах. Навряд чи це представники малого або навіть середнього бізнесу.
Слід зазначити, що рух по «захисту» ФОПів активно підтримують відверто проросійські політичні сили – «ОПЗЖ» та «Наши».
Лідером Закарпатського руху «Save ФОП» є Роберт Івано, колишній «регіонал», а нині представник медведчуківської «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ), прихильник ідей радикального русинства, які, як відомо, розробляються в Російській Федерації.