У сьогоденні, під час військової агресії росії проти України, можна чітко визначити хто є союзник а хто підігрує російському диктатору. Окрім окремих посадовців Угорщини, які систематично висловлюють антиукраїнські заяви та дискредитують нашу державу перед міжнародними партнерами, також прослідковується проросійська риторика й у деяких посадовців Румунії.
Не байдужі патріоти, надали інсайдерську інформацію про члена Палати депутатів Румунії
Даніель Флорін Гіце , який на власній сторінці в
соціальній мережі «Фейсбук» поширив політичну заяву від імені «Соціал-демократичної партії» («SPD»): «Ми завжди забуваємо про марамурешських румунів та «регацянів» (представників Старого Королівства) з України!».
Здійснивши аналіз заяви, можна дійти висновку, що румунський депутат спекулючи історичними фактами та подіями піддає сумніву територіальної цілісності України та наголошує про необхідність воз’єднати історичні кордони. За його словами - румуни з правого берега Тиси хочуть, щоб історична батьківщина їх підтримала в забезпеченні правами, що відповідають європейським стандартам і які має українська меншина в Румунії.
Серед іншого, представник «SPD» заявляє, що якщо Україна все ж хоче приєднатися до ЄС і НАТО, то має зрозуміти, що повинна застосовувати європейські та атлантичні стандарти в питанні забезпечення та поваги до прав національних меншин. Якби ці стандарти використовувалися, то, можливо, не було б конфліктів з путінською росією в 2014 році й сьогодні. Понад два десятиліття, аж до 2014 року, румуни вважалися найбільшими ворогами українців після росіян. Іноді й більшими за них. Українські військові вивчали у своїх посібниках варіанти дій проти держави-агресора Румунії. Водночас румуни Закарпаття продемонстрували повну лояльність до держави, в якій проживають, не маючи іредентистських підходів як угорці на цьому терені. У 2014 під час першої війни на Донбасі, вони воювали за Україну на передовій. Їх неодноразово використовували як гарматне м’ясо. У теперішній війні їх насильно забирали й забирають із своїх родин, храмів під час богослужінь, ресторанів під час святкувань чи з інших громадських місць. Багато з них відмовляються йти на фронт, адже не мають мотивації боротися й ризикувати життям за країну, яка відмовляє їм у базових правах.
Закінчує своє звернення депутат такими словами - після розвалу СРСР тимчасовий і незбагненний румунський уряд поспішно уклав договір про добросусідство з Україною, з наївною надією останньої на вступ до НАТО в першій хвилі розпаду колишнього радянського табору, через що визнав її закріплені на той час кордони з нашою державою. Проте сусідня країна, чия державність і незалежність були проголошені та визнані лише 31 рік тому, повинна, принаймні, визнати та взяти до уваги, що вона включає в себе території, що були вкрадені радянською імперією, від якої вона походить. Північна Буковина (Чернівецька область), Південна Бессарабія (Буджак), місцевість Герц, місцевість Хотина, острів Зміїний і частина історичного Марамуреша (Закарпатська область) завжди належали Румунії!
Хочемо сказати, що таких антиукраїнських діячів, політиків багато і вони все частіше проявляються, тому на антиукраїнські дії потрібна відповідна жорстка реакція уряду України. Побудує думка, що Даніель Флорін Гіце, як і інші радикали відробляють гроші росії, тому змушені виступати із такими заявами. Але такі старання марні, оскільки українці свідомі люди, тому розуміють, що це все провокації, на які не потрібно звертати увагу.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook