Що пов’язує «Народну партію — Наша Словаччина» з російською федерацією?

Країна з одними з найпотужніших проросійських настроїв серед населення, проте із проєвропейською та дружньою до України владою.До 24 лютого навряд чи хтось наважився би передбачити, що саме скромна у всіх сенсах цього слова Словаччина буде підтримувати Україну так само послідовно та безальтернативно, як США, Велика Британія та Польща. Причому і зброєю, і політично.
Утім, це зовсім не випадковість. Києву важливо це розуміти не тільки для того, щоб достойно оцінити підтримку, але й щоб розвинути її в новий міцний альянс з одним зі своїх західних сусідів з-поміж членів ЄС і НАТО.
Особливо якщо врахувати політичну історію Словаччини, суспільні настрої всередині країни та позицію низки політиків, які зовсім нещодавно керували країною і можуть знову повернутися до влади. 
Ще з ХІХ століття і дотепер у Словаччині доволі популярними залишаються ідеї панславізму та проросійські настрої. Це пов’язано з діяльністю Людовита Штура, який власне і став уособленням та ідеологом словацького національного відродження та державотворення. Його орієнтація на Москву була продиктована насамперед опором угорському впливу в Австро-Угорській імперії.
У сучасній Словаччині ці настрої адаптувалися у вкрай еклектичній суміші політик – від популізму та ностальгії за соціалізмом до націоналістичних і навіть правоекстремістських рухів, а також відвертої антизахідності та конспірології.
Увесь цей спектр проросійських настроїв  на сьогоднішній час представляють у Словаччині окремі політичні сили, в тому числі парламентські – від популістичної Smer – SD (Курс – соціальна демократія) на чолі з експрем’єром Робертом Фіцо до ультраправих ĽSNS (Народна партія – Наша Словаччина) на чолі з Маріаном Котлебою та Станіславом Мізіком, а також словацьких правих з SNS на чолі з екскерівником Національної ради Словаччини Андреєм Данком, які за підсумками останніх виборів 2020 року опинилися поза парламентом та найблищим часом нематимуть ніякої поваги та авторитету в середині Словацької Ресубліки.
 
 

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.