Польща та інші країни ЄС можуть бути завалені українськими запитами про екстрадицію чоловіків, які покинули країну завдяки хабарам. Частину українців Польща вже передає службам у Дніпрі.
Лідер правлячої фракції "Слуга народу" Давід Арахамія нещодавно припустив, що у
країнські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно покинули Україну, уникаючи мобілізації. За дорученням президента Зеленського перевірити всі листки непрацездатності, видані військово-лікарськими комісіями після 24 лютого 2022 року. отвір. могли отримати неправдиві вироки.
Згідно з даними Штабу прикордонної служби, підготовленими для Rzeczpospolita, з 24 лютого минулого року до 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхало – майже 2,8 мільйона українців.
80 тисяч Українські чоловіки призовного віку в'їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та зникли
– Одна людина могла перетинати кордон навіть кілька сотень разів, – зазначає речниця штабу прикордонної служби лейтенант Анна Міхальська. Але після вирахування вильотів із прибуттів у Польщі залишається близько 80 тисяч. Українці потенційно підлягають мобілізації в країні. Скільки з них справді відповідали вимогам звільнення? невідомий.
«Це важлива цифра для України, тому що ці люди могли б бути мобілізовані і збільшити лави наших Збройних Сил, тим самим зміцнити нашу обороноздатність і безпеку», – сказав Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України. . Він не виключає, що за кримінальними справами українська прокуратура може переслідувати своїх громадян за кордоном. Деякі з них нелегально втекли через т. зв. зелений кордон, а на Дніпрі регулярно затримують посередників, які займаються практикою.
Щоб ввезти таких чоловіків в країну, Україна має оформити міжнародний ордер на арешт кожного з них. – Якщо ми затримаємо такого іноземця, наприклад, для простої перевірки на дорозі, наша система KSIP (Інформаційна система Національної поліції – прим. авт.) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу та повідомляємо прокуратуру. Чи її екстрадують, вирішує польський суд, повідомляє інсп. Маріуш Цярка, речник Головного управління поліції.
Згідно з інформацією, яку
«Rzeczpospolita» отримала від Прикордонної служби, Польща, згідно з угодою з Україною, вже видворила громадян цієї країни, які переправляють нелегалів до Європи.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook