Польща почала екстрадувати в Україну чоловіків, які незаконно залишили країну

Польща та інші країни ЄС можуть бути завалені українськими запитами про екстрадицію чоловіків, які покинули країну завдяки хабарам. Частину українців Польща вже передає службам у Дніпрі.
Лідер правлячої фракції "Слуга народу" Давід Арахамія нещодавно припустив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно покинули Україну, уникаючи мобілізації. За дорученням президента Зеленського перевірити всі листки непрацездатності, видані військово-лікарськими комісіями після 24 лютого 2022 року. отвір. могли отримати неправдиві вироки.
Згідно з даними Штабу прикордонної служби, підготовленими для Rzeczpospolita, з 24 лютого минулого року до 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхало – майже 2,8 мільйона українців.
80 тисяч Українські чоловіки призовного віку в'їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та зникли
– Одна людина могла перетинати кордон навіть кілька сотень разів, – зазначає речниця штабу прикордонної служби лейтенант Анна Міхальська. Але після вирахування вильотів із прибуттів у Польщі залишається близько 80 тисяч. Українці потенційно підлягають мобілізації в країні. Скільки з них справді відповідали вимогам звільнення? невідомий.
«Це важлива цифра для України, тому що ці люди могли б бути мобілізовані і збільшити лави наших Збройних Сил, тим самим зміцнити нашу обороноздатність і безпеку», – сказав Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України. . Він не виключає, що за кримінальними справами українська прокуратура може переслідувати своїх громадян за кордоном. Деякі з них нелегально втекли через т. зв. зелений кордон, а на Дніпрі регулярно затримують посередників, які займаються практикою.
Щоб ввезти таких чоловіків в країну, Україна має оформити міжнародний ордер на арешт кожного з них. – Якщо ми затримаємо такого іноземця, наприклад, для простої перевірки на дорозі, наша система KSIP (Інформаційна система Національної поліції – прим. авт.) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу та повідомляємо прокуратуру. Чи її екстрадують, вирішує польський суд, повідомляє інсп. Маріуш Цярка, речник Головного управління поліції.
Згідно з інформацією, яку «Rzeczpospolita» отримала від Прикордонної служби, Польща, згідно з угодою з Україною, вже видворила громадян цієї країни, які переправляють нелегалів до Європи.


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.