Словаччина припинила допомогу Україні після перемоги проросійської партії на виборах

Тимчасовий уряд Словаччини заявив, що припинив надсилання подальшої військової допомоги Україні, оскільки політичні партії, які виступають проти такої підтримки, ведуть переговори про створення коаліції після виборів минулих вихідних.
«Бюрократичний уряд у Словаччині, що йде у відставку, не надсилатиме більше військових матеріалів в Україну», — заявив речник уряду. Міністерство оборони країни розглядало можливість надсилання нового пакету допомоги.
Ліво-популістська партія колишнього прем’єр-міністра Роберта Фіцо «SMER-SD » перемогла на парламентських виборах минулої суботи після того, як пообіцяла припинити надсилання зброї в Україну, заблокувати потенційне членство Києва в НАТО та виступити проти санкцій проти росії.
Президент Словаччини Зузана Чапутова в понеділок попросила Фіцо спробувати сформувати коаліційний уряд . Зробити це він має до 16 жовтня.
«Рішення щодо цього питання має відображати результати нещодавніх парламентських виборів і слідувати за результатами переговорів щодо формування уряду, які відбуваються цими днями», — сказав Мартін Стрижинец, речник Чапутової. «Рішення про надання військової допомоги саме в цей момент створить прецедент для майбутніх змін політичної влади».
Фіцо був змушений піти у відставку з поста прем'єр-міністра в 2018 році після масових протестів у країні через вбивство журналіста-розслідувача.
Дану інформацію повідомляє POLITICO.
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.