Внутрішньо переміщені особи офіційно визнаються жителями громад, у яких вони проживають

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування.
Про це стало відомо з сайту Верховної Ради. Документ суттєво розширює можливості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) брати участь у житті громад.
У пояснювальній записці автори документа пояснюють, що раніше парламент ухвалив низку законодавчих актів, які деталізували порядок реалізації наданих прав, розширили форми та механізми громадської участі. Так, громадянам гарантується право на вільне отримання інформації, зокрема: 
про діяльність державної та місцевої влади;
вільний доступ до всіх засідань органів місцевого самоврядування (ОМС);
можливість звертатися до органів влади з електронними петиціями;
подавати місцеві ініціативи, проводити громадські слухання та загальні збори громадян.
Документом вносяться зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», завдяки яким визначаються основні механізми реалізації прав громадян України на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні, своєчасне і повне отримання інформації про діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Законопроєкт з урядового Плану заходів для сприяння розвитку громадянського суспільства ухвалили задля створення сприятливого правового середовища для регулювання механізмів місцевої демократії. Відтепер внутрішньо переміщені особи офіційно визнаються жителями громад, у яких вони проживають.
Це відкриває для них можливість участі в загальних зборах громади, право ініціювати розгляд місцевою радою ініціативи мешканців і брати участь у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету.
Основними новелами закону є:
обов’язкове затвердження статутів територіальних громад місцевими радами;
інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя громад, у яких вони проживають;
розвиток участі молоді й організацій громадянського суспільства в процесах вироблення рішень у громаді;
деталізація порядку проведення загальних зборів, громадських слухань, громадського оцінювання, внесення місцевої ініціативи;
покращення процедур звітування голів громад та депутатів місцевих рад. 
Очікується, що реалізація закону сприятиме розвитку громадянського суспільства та участі жителів у процесах прийняття рішень на місцевому рівні, підвищить відкритість та прозорість діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування у сферах, де на сьогодні виникають проблеми, забезпечить ефективну співпрацю ОМС та жителів територіальних громад, що сприятиме збільшенню довіри до органів влади з боку громадян, сприятиме ефективному витрачанню ресурсів ОМС.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар