В УжНУ підсумували 63-тю загальноуніверситетську спартакіаду

У 10 видах спорту змагалися не лише студенти, а й викладачі, співробітники, аспіранти, члени профспілкової організації. 63 традиційна спартакіада запам’ятається активною участю всіх факультетів та інститутів, боротьбою за вирішальні результати і, звісно, нагородами за призові місця. Цього року спортивні досягнення для власних факультетів виборювали понад 300 студентів. Байдужим до змагань не залишився жоден навчальний підрозділ.

Степан Михайлович, головний суддя спартакіади, суддя національної категорії, професор, заслужений працівник фізичної культури, розповідає, що з кожним роком змагання проводяться активніше. З 63-ох спартакіад Степан Михайлович був суддею на 55-ти: «З великою радістю змагання сприймають студенти та викладачі. Я пишаюся тим, що шість років назад спільно з головою профкому Тамарою Суран ми започаткували спартакіаду серед викладачів. Шоста спартакіада також пройшла успішно».

За час проведення спартакіада має власну історію, адже в студентські роки до неї долучалося чимало тих, які сьогодні навчають інших і спонукають до спортивних досягнень. Був серед учасників і Федір Ващук, ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор. На першому курсі навчання він став чемпіоном університету у забігах на короткі дистанції.

Цього року вперше з часу заснування у спартакіаді брав активну участь один із проректорів Федір Шандор. У змаганнях сімейні старти його сім’я зайняла почесне третє місце.

Активна участь студентів та викладачів додала спартакіаді митей для хвилювання. Адже в підсумку йшлося про один, а то й півбала успішності. Вирішальними стали змагання з легкої атлетики. Відтак, за результатами визначали й остаточних переможців.

Серед команд викладачів перемогла загальноуніверситетська кафедра фізичного виховання. Друге місце посіли фізики, а третіми стали викладачі хімічного факультету.

Щодо результатів студентських змагань, судили їх кваліфіковані викладачі, які не відповідають за роботу на факультетах, щоб все було максимально об’єктивно.

«Будь-яке змагання, у тому числі спартакіада — це підсумок роботи великого колективу. загальноуніверситетської кафедри фізичного виховання. Змагання з легкої атлетики засвідчили, що всі студенти-переможці виконали розрядні нормативи єдиної спортивної класифікації України. При чому, результати були на рівні кандидатів у майстри спорту 1, 2, 3-го розрядів», - розповідає головний суддя.

У студентській спартакіаді внаслідок впертої спортивної боротьби перший раз за останні 6 років переміг фізичний факультет, який дружно виступав під час усіх змагань. Фізики обійшли економістів, які вже багато років були серед лідерів. Зараз Інститут економіки і міжнародних відносин опинився на почесному другому місці.

Іван Маріонда, завідувач загальноуніверситетської кафедри фізичного виховання, майстер спорту з легкої атлетики розповідає, що до останнього виду обидві команди мали однакову кількість балів. Усе вирішували результати легкої атлетики. Третє місце теж вперше за історію спартакіади посів стоматологічний факультет. Останній бал вони також виграли в інженерно-технічного факультету.

«Ми вдячні, що керівництво підтримало спартакіаду, що вона тривала безперервно. Приємно, що ректор не відмовив у жодній всеукраїнській універсіаді. Поїздки збірних команд УжНУ були профінансовані на всі види змагань», - зазначив Іван Маріонда.

Також із дозволу ректорату фінансування цієї спартакіади взяв на себе спортивний клуб «Старт». Відтак, вперше вдалося нагородити переможців з усіх видів спорту у юнаків і дівчат золотими, срібними та бронзовими медалями й грамотами. Студенти були щасливі, дехто завоював і дві-три медалі.

Наразі керівництво загальноуніверситетської кафедри фізичного виховання і головний суддя спартакіади радять не забувати про спорт влітку й готуватися до наступних змагань, адже у вересні традиція продовжиться й розпочнеться новий спортивний рік.

 

 

 

 

Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.