На Лондонській Олімпіаді жодного закарпацького спортсмена

Увага закарпатських любителів спорту вже прикута до екранів телевізорів. Адже 27 липня, в день випуску газети, стартували 30-ті Літні Олімпійські ігри в Лондоні. Спортсмени з усього світу боротимуться за 302 комплекти нагород із 31 виду спорту. Зрозуміло, що всі ми будемо переживати за українських олімпійців. Адже приємно бачити, як піднімається прапор України на фінальному нагородженні. Шкода, що за земляків зі Срібної Землі не хвилюватимемося. А все тому, що їх там просто не буде…

Вісім років без учасників 

Цьогоріч у Лондон поїдуть 245 українських спортсменів (на 9 менше, ніж на Іграх у Пекіні), які змагатимуться у 28 видах спорту. Найбільше представництво наших олімпійців у легкій атлетиці – 78, 24 – в академічному веслуванні, 14 – у плаванні, по 10 – у вільній боротьбі та дзюдо. Серед них – жодного закарпатця. На жаль, відсутність краян на Літніх Олімпійських іграх стає вже тенденцією. Чотири роки тому в Пекіні виходців із Закарпаття також не було. Щоправда, тоді всі спортивні чиновники області раділи успіху Наталії Добринської – володарці олімпійської медалі в жіночому п’ятиборстві. Хоч вона і була з Вінниці, закарпатці тішилися, адже спортсменка навчалася в ЗакДУ і часто бувала в наших краях. Останній раз «справжній» представник нашої області брав участь в Олімпіаді в Афінах у 2004 році – тоді у складі України виступав закарпатський велогонщик Володимир Дума. Щоправда, результату він не показав і через стан здоров’я просто зійшов із траси.

У британській столиці, на жаль, краян не буде. І, що дуже прикро, до останніх відбіркових етапів у декількох видах спорту надія побачити закарпатця у складі жовто-блакитної олімпійської збірної не згасала. Так, ще півроку тому всі закарпатські спортивні фахівці стверджували, що на Олімпіаду в Лондон мали чудові шанси поїхати щонайменше три спортсмени: фехтувальник Анатолій Герей та греко-римські борці Євген М’який і Руслан Ісрафілов. Але, на жаль, вони спіткнулися у відбірковій боротьбі в останній момент. 

Три надії програли відбір 

Зокрема молодий майстер шпаги з Ужгорода Анатолій Герей мав дуже хороші шанси потрапити на Олімпіаду. Підтвердив він свої наміри, вперше вигравши чемпіонат України, який проводили в рідному Ужгороді. Проте все зіпсували його виступи в останніх 4-х великих рейтингових турах, які відбувалися в Італії, Катарі, Франції та Естонії. На той момент Анатолій займав 39 рейтингову сходинку, тоді як на Олімпійських іграх мають право взяти участь 38 спортсменів. Здавалося б, набрати відповідні бали можна – є і час, і бажання. Але не так сталося, як гадалося. Через велику конкуренцю та напружений графік змагань спортсмен невдало виступив у Катарі та Італії. А через те, що Україну в шпазі мав представляти лише один фехтувальник (на жаль, командних змагань із цього виду зброї на Олімпіаді нема), яким  став Дмитро Карюченко, Герею не залишилося навіть шансу поборотися за путівку до Лондона на відбірковому зональному турнірі в Братиславі. Що цікаво, після цього провалу Анатолій знову зібрався з силами та місяць тому навіть «бронзу» виграв на чемпіонаті Європи в Італії. Але 4-річна мрія спробувати сили в Лондоні так і залишилася нездісненою. Сподіваємося, що це був не єдиний шанс ужгородця виступити на Олімпіаді – йому ж усього 23...

Сподівалися до останнього і на закарпатських греко-римських борців Євгена М’якого та Руслана Ісрафілова. Проте вони так само як і Герей не змогли набрати необхідної кількості очків в останніх відбіркових турнірах у Китаї, Фінляндії та Польщі й обмежилися лише входженням до олімпійського резерву. «На жаль,  сильнішими за них виявилися інші спортсмени, і саме вони вибороли олімпійську ліцензію, – розповів віце-президент Закарпатської федерації греко-римської боротьби Іван КУКУШКІН. – Не вистачило спортивного везіння. Без нього ніяк». За його словами, спортменам нема чого скаржитися на підготовчий процес. Умови для тренувань були хороші, тому тут причиною непотрапляння у Лондон може бути тільки спортивне питання. Радіємо лише з того, що в області підростає вже нова зміна греко-римських борців таких, як Сергій Молнар, Сергій Козуб, Олександр Кухта, які вже виступають у Європі і мають непогані перспективи через 4 роки. Те саме стосується і дзюдоїстів – в області є чимало перспективних хлопців, які можуть поповнити олімпійську збірну вже в 2016 році в Бразилії (Владислав Діброва, Олександр Черняк), а ось у Лондон відправити нема кого. 

Нема команд, нема закарпатців 

А що стосується інших спортсменів, то, на жаль, у них і не було особливих шансів. Ні у володаря Кубка України з метання ядра Андрія Бородкіна, ні у перспективної лучниці Марії Куриляк та інших. Теоретичні шанси потрапити у Лондон не у якості туриста, а бути серед олімпійців мали закарпатці, які займаються командним видом спорту. Цілком могли розраховувати на омріяну поїздку гандболістки ужгородських «Карпат». Але жіноча збірна України, яка свого часу наробила галасу на Олімпіаді в Афінах, зайнявши третє місце, до Лондона не потрапила. А так Наталія Туркало та Інна Маслюченко, а може, й Марина Лєбєдєва та Беата Смерека змогли б відчути смак олімпійських баталій. Цілком міг опинитися на Іграх і футбольний захисник сімферопольської «Таврії» Юрій Путраш із Міжгір’я. Нині його часто викликають до лав молодіжної збірної. Але Україна не показала гідного результату на останньому молодіжному Євро, тому і не пробилася на Ігри. Ось і виходить, що другу Ніну Гецко та Йосипа Бецу доводиться досить довго чекати. І дивитися вже вкотре Олімпіаду без закарпатців...


Автор:Денис ФАЗЕКАШ

Джерело:"Закарпатська правда"



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.