Важка турнірна ситуація спонукає нашу команду битися в Маріуполі наче в останнє. По-іншому і не може бути – після шести турів в стовпчику «очки» в нас продовжує «маячити» прикрий нуль. Однак, вболівальникам закарпатської команди не варто впадати в депресивні настрої – головні наші матчі попереду. Відтак, віримо, що і головні перемоги «Говерли» не за горами. Матч у Маріуполі, при всій силі і перспективності маріупольської команди, в якійсь мірі знаковий. Завойовані залікові пункти в цьому матчі додадуть команді психологічної впевненості, поразка ж, може навпаки, цю впевненість похитнути.
«Іллічівець» - одна з найперспективніших команд УПЛ. Ні для кого не секрет, що команда переважно комплектується молодими, але дуже кваліфікованими виконавцями донецького «Шахтаря», які по ряду причин поки не можуть скласти конкуренцію основним футболістам донецького гранду. Імпонує бажання керівництва «Іллічівця» запрошувати суто українських виконавців. Ну і звичайно не забуваємо про постать головного тренера команди. Микола Павлов – спеціаліст, який неодноразово доводив свої високі професійні якості, наставник, який полюбляє виховувати та працювати з перспективною молоддю.
Нагадаємо, що в попередньому турі «Говерла» вдома «склала зброю» перед харківським «Металістом». Підопічні Миколи Павлова програвали в двох останніх турах – в 5-тому вдома «Іллічівець» поступився донецькому «Металургу», в 6-тому, в гостях київському «Арсеналу». Причому, «канонірам» наші суперники за цілком нічийної гри поступилися лише на останніх хвилинах. Цікавий факт – в цьому сезоні на власному полі маріупольська команда ще не брала очки. Обидва домашні поєдинки «Іллічівець» програвав з мінімальною перевагою 0:1 ( «Таврія» і вже згаданий «МД»). Чому б нашим хлопцям не продовжити сумну традицію для маріупольського вболівальника?!
Феміда
Арбітр – Є. Арановський ( Київ)
Асистенти – Р. Пузанський (Львів), М. Чертопляс ( Херсон)
Резервний арбітр – Г. Махно ( Кіровоград)
Інспектор ФФУ – П. Кобичик ( Чернівці)
Кадри
В порівнянні з попередньою грою, Олександр Севідов може розраховувати на лідера нашої оборони Павла Щедракова, котрий відбув одно матчеву дискваліфікацію. Продовжують знаходитися в лазареті Грінченко, Джакобія та Косирін, строки відновлення яких поки що не відомі. Розраховуємо зі старту побачити новачків нашого клубу, які можуть бути заявлені з дня на день. Мова про гравців захисного плану. Інтригою залишається пост номер один команди. Кому довіриться Олександр Володимирович – капітану Надю чи досвідченому Дмитру Бабенку, котрий після тривалої перерви не погано проявив себе у грі проти підопічних Мирона Маркевича.
Доволі серйозні кадрові втрати відчуває Микола Павлов. Через перебір попереджень, досвідчений наставник не може розраховувати на одного з лідерів команди Віталія Віценця. Травмовані форварди Фомін та Будковський, оборонець Невмивака. Закарпатського вболівальника може бентежити чудова форма двох грузинських легіонерів маріупольців – Таргамадзе та Окріашвілі, через яких наразі будується атакувальна гра команди.
Остання зустріч в чемпіонаті:
«Закарпаття» - «Іллічівець» - 0:1 (0:0)
6 грудня 2009 року. Ужгород. Стадіон «Авангард». 1 500 глядачів
Арбітр: Є. Абросимов (Одеса)
«Закарпаття»: Бабенко – Болохан, Чижевський, Донець, Леандро – Зотов, Платонов ( Невуче, 56) – Ксьонз, Микуляк ( Гомес, 46), Трішович – Тимченко
Тренер: Гамула
«Іллічівець»: Романенко – Мікіцей, Самусевас, Чучман, Тищенко – Кашевський, Шмаков - Пуканич, Ярошенко, Кривошеєнко ( Кирильчик, 51) - Мельник ( Касьян, 90+2)
Тренер : Близнюк
Гол: Пуканич (90)
Попередження: Микуляк, Трішович, Кьсонз – Шмаков
Вилучення: Шмаков ( 48, друге попередження)
В цілому, в рамках чемпіонатів України команди зустрічалися між собою 12-ть разів. Цікаво, що і маріупольську команду можна назвати не зручним суперником для закарпатців. До прикладу, в рамках елітного дивізіону (а це 8 поєдинків), ми перемогли лише одного разу ( сезон 2004/2005 рр.). Більше того, в гостях закарпатці програли всі чотири поєдинки з ганебною різницею забитих/пропущених 0:9. Натомість, дещо «рятує» нашу статистику два поєдинки на зорі незалежності українського футболу. В скороченому сезоні 1992 року, ужгородське «Закарпаття» в рамках експериментальної першої ліги двічі перемагало команду з Маріуполя – 3:2 і 2:1. Зрозуміло, що ніякого «Іллічівця», і навіть «Металурга» тоді ще не існувало. Команда на початку сезону йменувалася «Новатор», закінчувала турнір під назвою «Азовець»
12 матчів: 3 перемоги закарпатців, 2 нічиї, 7 поразок. 21:12 на користь маріупольців
По сезонам:
1992 ( тут і далі – перша гра у Маріуполі) : 1:2, 3:2
1996/1997: 3:2, 2:3
Після цього сезону команди зустрічалися лише в еліті
2001/2002: 3:0, 1:1
2004/2005: 3:0, 1:0
2005/2006: 2:0, 1:1
2009/2010: 1:0, 0:1
Джерело:Інформаційний відділ ФК "Говерла"