Червоні, стиглі, вітамінні й запашні перші полуниці дозріли на Закарпатті. На одному кущику – солодкі ягоди, ще зелена зав’язь та навіть цвіт.
На Виноградівщині - цілі гектари корисної смакоти. Перші доспілі полуниці на городі Олени Кривди з’явилися два тижні тому. Цьогорічний урожай на диво щедрий, але поки досхочу не наїлися діти з онуками, вітамінні ягоди жінка не продавала.
Ягідна краса вимагає важкої праці цілий рік. Восени розсаду полуниці поливали двічі на день. Навесні пололи й обкопували. Грядки удобрювали перегноєм, а не хімікатами.
І ягоди мають лікувальні властивості - помічні при кишково-шлункових хворобах. А щоб полуниця не бруднилася та не ріс бур’ян, землю між кущами встеляють соломою. Тому селяни не миють ягід, а їдять просто з городу.
На Виноградівщині теплий клімат і багато сонця, тож вітамінні ягоди у відкритому ґрунті дозрівають найшвидше в Україні.
Пік полуничного сезону - за тиждень. Із 10-ти соток щодня селяни збиратимуть 200 кілограмів. Нині продають по 25 гривень за кіло, а перші ягідки коштували 50 гривень. Ціна ще знижуватиметься. А попит на закарпатську, солодку й екологічно чисту полуницю є завжди.
А найсмачніший на Закарпатті - останній полуничний урожай – у червні. Ягідки дрібні, зате солодкі, як мед. Саме з них готують джеми і компоти.
Світлана Ковбиця, «ФАКТИ», ICTV