На 24 травня в УжНУ заплановане проведення імітаційної гри «Переговори щодо асоціації між Україною та ЄС» за гарвардським методом між студентами-міжнародниками. Інститут економіки та міжнародних відносин УжНУ з нагоди проведення щорічних днів Європи в Україні запрошує всіх бажаючих на цю імітаційну гру. Початок о 10.00.
В якості суддів на захід запрошено провідних науковців-міжнародників, а також практичних дипломатів краю.
Дискусія відбудеться за адресою: м. Ужгород, вул. Університетська 14, аудиторія 516 (Інститут економіки та міжнародних відносин УжНУ). Телефон для довідок: 095 793 80 15 (Стряпко А.Д.)
Довідка:
Гарвардська методика переговорів була створена директором The Harvard Negotiations Project та професором права на юридичному факультеті Гарвардського університету в відставці Роджером Фішером.
Принципи гарвардської методу переговорів описані в бестселері «Getting to YES: Negotiating Agreement Without Giving In». Книга, яку написали Роджер Фішер та Біллі Урі, про те, як зрозуміти процес переговорів; які існують загрози та можливості в цій грі; як передбачити результат того чи іншого рішення і як дізнатись, коли потрібно сказити «так» або «ні». Адже зрозуміло, що жодна зі сторін не буде погоджуватись на угоду, якщо ефективніше здатна вирішити ситуацію самостійно. Особливість методу принципових переговорів у змозі вирішувати проблеми, виходячи із суті справи, а не позицій партнерів по переговорах. Партнери намагаються знайти взаємну вигоду там, де це можливо. А там, де інтереси не збігаються, досягати результату, обґрунтованого справедливими нормами.У результаті застосування принципового підходу:
• переговори повинні привести до такої угоди, яка б максимально задовольняла інтереси кожної сторони, справедливо регулювала суперечності, була довгостроковою і брала до уваги інтереси суспільства;
• переговори мають бути ефективні, без втрат, якими, як правило, супроводжуються угоди, пов’язані із прагненням не поступатися своїми позиціями;
• стосунки між сторонами повинні покращитися чи, щонайменше, не зіпсуватися.
УжНУ