Першим лектором кабінету інвестиційної політики УжНУ стала Посол Фінляндії Ар’я Макконен

21 травня в Інституті економіки та міжнародних відносин УжНУ перерізали символічну стрічку на відкритті «інвестиційного кабінету». Ректор університету, доктор технічних наук, професор Федір Ващук представив студентам першого лектора нового кабінету – Надзвичайного і Повноважного Посла Фінляндської Республіки в Україні Ар’ю Макконен.

«Мені дуже приємно бути вкотре у стінах Інституту економіки і міжнародних відносин, адже щоразу я відвідую його з нової приємної нагоди. Відчувається, що Інститут і його тепер 3 факультети активно розвиваються, не зупиняються на досягнутому, тут кожного разу презентують нововведення та новації, як це і личить такому поважному підрозділу УжНУ, - прокоментував ректор. - Відкриття кабінету інвестиційної політики університету – знакова подія, адже фундаментальний процес інвестування є запорукою розвитку економіки усіх країн. Без нього жодна держава у своєму суспільному, економічному та політичному просторі не має майбутнього. Це інтернаціональні капітали, ресурси, інформаційні потоки, без яких ми просто не уявляємо собі сучасний світ, у тому числі вищу освіту і науку. Це дає змогу університетові поповнюватися спеціальною технікою, сучасними засобами зв’язку, методичними матеріалами та усім необхідним для використання у навчальному процесі. Усе – для успішного досягнення кінцевої мети: якісної підготовки фахівців, зокрема, і у галузі міжнародних відносин».

Проф. Федір Ващук нагадав студентам, що відтепер в УжНУ діють 3 «міжнародні» спеціальності: міжнародні відносини, міжнародний бізнес і міжнародне право. Ректор порадив присутнім поряд з основною спеціальністю за роки навчання в університеті здобути ще одну додаткову – з числа цих трьох або 56 інших. «Це стане запорукою вашої переваги і пріоритету вашої кандидатури на ринку праці, сприятиме подальшому кар’єрному росту у майбутньому», - наголосив ректор. А також нагадав про можливість здобуття подвійного диплому – поряд з дипломом УжНУ ще й диплому європейського зразка. До слова, того ж дня в УжНУ презентували інноваційну надсучасну систему відеоконференцій. Завдяки спеціальному обладнанню вартістю понад 300 тисяч євро студенти зможуть, перебуваючи в Ужгороді, відвідувати лекції і заняття іноземного вишу.

Володимир Приходько, заступник голови Закарпатської ОДА привітав учасників зустрічі від імені губернатора Олександра Ледиди та зауважив: «Усіх студентів і викладачів вітаємо ще з однією подією у процесі реформування національного вузу – відкриттям базового модулю кабінету інвестиційної політики. Загалом травень ознаменувався каскадом заходів, пов'язаних із реформуванням вузу та зміцненням його міжнародної співпраці. Колосальна інвестиція вже надійшла у відкриття системи відеоконференцій, сьогодні відкриваємо ще один знаменний об’єкт і таких заходів ще буде дуже багато».

Посол Ар’я Макконен подякувала за запрошення до УжНУ. «Це вперше я у вашому регіоні. При чому, шлях з Києва подолала на авто – хотіла більше побачити. Мені цікава діяльність вашого університету, приємно познайомитися з ректором, викладачами і студентами. У кожному університеті я зустрічаю багато студентів-ентузіастів і це додає мені віри у розвиток України», - зауважила посол. Також вона наголосила: «Кожна країна світу зараз, звичайно, прагне до залучення інвестицій. Але за це потрібно боротися. Країни, що розвиваються, борються за інвестиції між собою. Водночас залучення інвестицій прагнуть і розвинені країни. Тому найкраща позиція – бути дуже активними і створювати правильний інвестиційний клімат. Під цим я розумію правильне керівництво, прозорість і незалежна судова система. Протягом лекцій у цьому кабінеті ви дізнаєтеся чимало поглядів на це питання. Для вашого університету це особливо важливо, адже він розташований так близько до кордону з ЄС».

Наостанок почесна гостя побажала ректору і університету загалом успіхів, розвитку та нових здобутків.

 


Фото Габріелли Руденко, студентки відділення журналістики

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.