Важко переоцінити роль бібліотеки. Завдяки їй проста людина має змогу прочитати ту чи іншу книгу, отримати довідкову інформацію, з користю для себе провести вільний час. Про значення бібліотеки у людському житті я спілкувався з завідуючою бібліотекою с. Пушкіно Галиною Бережною.
Бібліотека в селі функціонує з 1947 року. Галина Іллівна обіймає посаду бібліотекаря з 1994 року. Каже, що серед жителів села інтерес до бібліотеки знаходиться на середньому рівні. Старша читацька аудиторія більше цікавиться детективною літературою, творами про любов і т. д. Молодь виявляє інтерес до книг практичного спрямування. Оформлення бібліотеки різноманітне. В бібліотеці є постійно діюча виставка для дітей «Казкова країна».
Жвавий інтерес відвідувачів викликають вироби з бісеру, які розміщені в куточку давніх речей. В бібліотеці серед юних читачів проводяться різноманітні конкурси: на кращий малюнок, кращу декламацію вірша і т. д. Завжди святкуються Шевченківські дні.
За словами бібліотекаря не вистачає коштів на періодику і довідкові видання. За власний кошт передплачує для бібліотеки 3 видання. Бракує книг сучасних українських письменників, зокрема Ліни Костенко. Добре те, що небайдужі односельчани дарують книги для бібліотеки. Бажаючі читачі можуть записати свої враження чи пропозиції у книгу відгуків.
Як каже Галина Іллівна, в матеріальному плані бібліотеці скрутно. Якщо проводити у ній ремонт чи відновлювати технічні несправності то тільки за власний рахунок бібліотекаря. За її ж гроші купуються призи для переможців конкурсів, які влаштовуються. Бібліотека в селі є його культурним осередком. Тож бачимо, яке відношення держави до культури.
Говорили ми й про інтернет, порівнюючи його з книгами. Попри весь технічний прогрес книга завжди буде відігравати важливу роль у вихованні людини та формуванні її моральних цінностей. Отже прищеплюймо своїм дітям любов та повагу до книги, цінуймо працю бібліотекаря.
Автор:Дмитро Нірода
Джерело:vynohradiv.info