В Ужгороді суд відпустив на волю шахрая псевдобанкіра

Пізно ввечері 11 червня в Ужгороді було обрано запобіжний захід організаторові мережі псевдобанков 32-річному Максиму Островському. Суддя Ужгородського міськрайонного суду вирішив випустити Островського під заставу в розмірі 250 000 грн - цілком прийнятну суму для бізнесмена, який, за деякими даними, спустошив кишені українців приблизно на 25 мільйонів гривень. Про це Gazeta.ua повідомив ужгородський правозахисник Богдан Хаустов, який брав діяльну участь у викритті злочинної діяльності Островського.

На засідання суду не пустили представників преси. Під стінами суду проходив пікет, але незважаючи на це суддя Віталій Малюк призначив Максиму Островському запобіжний захід у вигляді застави. З чуток, тільки один день роботи мережі офісів Островського, приносив йому близько 30 000 грн з однієї області, а сума 250 000 грн - це результат роботи контор, розташованих у дев'яти областях України, велика частина яких до цих пір продовжують легально обманювати людей.

Нагадаємо, організатора лжекредитних фірм - "Б.А.Н.К. Народний", "ПАТ Європейський кредит", "Б.А.Н.К. юей", "Кредит Груп", "ТФК "Актив", ПАТ "Ренесанс Кредит", ПП "Довіра БАНК "Максима Островського затримали вчора в його київській квартирі, а 11 червня доставили в наручниках в Ужгород. У цьому місті щодо Островського та чотирьох його помічників розслідується кримінальна справа за ч.4. ст 190 ("Шахрайство в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою осіб"). За цією статтею обвинуваченим "світить" до 12 років позбавлення волі.

"Прокуратурою Закарпатської області оголошено про підозру у вчиненні злочинів п'яти громадянам, які, створивши банк, шахрайським шляхом протягом декількох років виманювали гроші у закарпатців нібито на кредити, - інформує начальник відділу прокуратури Закарпатської області Олександр Андришин. - Умовою для отримання кредиту в цьому "банці" була обов'язкова сплата початкового внеску (сума залежала від розміру кредиту). Насправді ж, заплативши внесок, кредит люди так і не отримували, а сума внеску їм не поверталася. Таким чином, шахраям вдалося ввести в оману близько сотні закарпатців на загальну суму понад 400 тис. грн. І це тільки ті люди, які вже звернулися до правоохоронців. Можливо, постраждалих набагато більше".

Слідство вважає, що лжекредитні фірми Островський засновував починаючи з 2010 року. Там обманювали клієнтів і в очі називали "лохами". Кримінальна справа зрушила після того, як журналісту програми "Гроші" вдалося влаштуватися в Полтавський філіал псевдобанка стажистом і цілий робочий день знімати на камеру, як консультанти обманюють клієнтів. Кожному консультанту псевдокредитной організації сплачували мінімальну ставку і відсоток від суми, яку приносить у компанію обманутий співробітником клієнт. Так само журналісту-стажисту пояснили, що можна не боятися гніву обдурених клієнтів, так як шахраї здійснюють свою діяльність під "серйозної дахом".

До початку цієї бізнес-діяльності Максим Островський робив кар'єру співака і називав себе Vall Diss.

- Більше 7 тис. осіб по всій Україні постраждали від структур цього співака. Особисто до мене звернулися 400 осіб тільки жителів Ужгорода, - коментує Богдан Хаустов. - Псевдобанкі Островського працювали по точно такою ж схемою, за якою працює "Альянс Україна" та інші організації, де обіцяють людям позички під 0 - 5% без довідки про доходи. Беруть внески і нікому не дають кредитів. Таких псевдокредитних організацій у нашій країні близько сотні. Островський зареєстрував бізнес в Ужгороді, а сидів у Києві і управляв бізнесом звідти. Крім нього до відповідальності притягують його юриста, бухгалтера, директора "Б.А.Н.К. юей" і одного з консультантів. Ще до затримання Островського суди масово приймали рішення на користь обдурених вкладників. І кримінальна справа в Ужгороді - це поки перший реальний приклад кримінальної справи стосовно організатора кредитної афери в Україні.

 

Тетяна ЗАРОВНА

gazeta.ua

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.