У червні 2013 року у видавництві «Гражда» вийшло друком чергове навчальне видання викладачів кафедрі генетики, фізіології рослин і мікробіології УжНУ «Генетика».
Автори – доктор біологічних наук, професор завідуючий кафедрою генетики, фізіології рослин і мікробіології Ужгородського національного університету, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, почесний академік АН Угорщини Віталій Іванович Ніколайчук, кандидат біологічних наук, доцент кафедри генетики, фізіології рослин і мікробіології Ужгородського національного університету Михайло Михайлович Вакерич. Видання затверджене
Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як підручник для студентів вищих навчальних закладів (лист № 1/11-15010 від 26.09.2012 року) призначений для підготовки з курсу «Генетика» студентів та аспірантів біологічних, медичних та сільськогосподарських спеціальностей вищих навчальних закладів, а також рекомендований вчителям біології загальноосвітніх шкіл, коледжів, гімназій.
Підручник складається з 16 розділів класичної та сучасної генетики. Розділи підручника розширені та доповнені сучасними науковими даними генетичних досліджень. Матеріали підручника «Генетика» апробовані протягом багатьох років в ході викладання студентам лекцій з курсу «Генетика» на біологічному факультеті ДВНЗ «Ужгородський національний університет», що підтверджується легкістю сприймання поданої авторами інформації. Для кращого засвоєння студентами пройденого матеріалу в кінці кожного розділу подані контрольні питання, а в кінці підручника наведено термінологічний словник. Слід також відмітити, високу якість наведених ілюстрацій, які також полегшують сприймання інформації читачам.
Підручник, безсумнівно, є значним поповненням генетичної літератури України і стане у нагоді багатьом дослідникам, працівникам сфери освіти та студентам, натуралістам.
За останні 2 роки це третє видання на кафедрі, що вийшло під грифом МОН України. У 2011 році під грифом МОН України вийшов навчальний посібник «Екологія мікроорганізмів» авторів Кривцова М.В., Ніколайчук М.В., а у 2012 «Фізіологія рослин. Малий практикум» авторів В.І. Ніколайчук, В.Й. Белчгазі, М.М. Вакерич, А.В. Колесник, К.М. Кишко.
Навчальні видання у повній мірі відображають наукові напрямки роботи кафедри: генетичний, фізіологічний та мікробіологічний.
УжНУ