У виховательки дитячого садка «Калинонька» з селища Красне Буського району на Львівщині виявили відкриту форму туберкульозу. Жінка пішла на лікарняний з діагнозом «бронхіт», але детальніше обстеження показало наявність значно небезпечнішого захворювання.
За словами в. о. завідувача дошкільного закладу «Калинонька» Ірини Лук’яненко, коли 45-річна працівниця лікувала бронхіт, зробила рентген, здала необхідні аналізи. Жодних підозр на туберкульоз не було. Однак педагог почувалася погано, у неї з’явилася задуха, тому поїхала до Львова для детальніших обстежень. «Можливо, у неї трошки виявили хворобу, але не настільки, як роздули!» - каже Ірина Михайлівна. Підкреслює, коли поставили невтішний діагноз — туберкульоз – працівниця відразу пішла у відпустку.
Як зазначає лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій Львівської обласної СЕС Оксана Пушкарьова, вихователька дійсно хвора, проте вчасно звернулася по медичну допомогу. Щороку жінка проходила всі необхідні обстеження: про це свідчать відповідні документи. «Ніхто не застрахований від цього підступного захворювання, - каже пані Оксана. – Оскільки в Україні вирує епідемія туберкульозу, паличка Коха присутня майже в кожному організмі. Якщо імунітет ослаблений, не дає ради з інфекцією - недуга атакує організм. У цьому випадку імунну систему міг підірвати бронхіт».
За словами пані Оксани, джерел інфекції в нашому суспільстві – багато. Хто саме являється носієм – «на око» визначити неможливо. Найкраща профілактика страшної недуги – здоровий спосіб життя. Спровокувати загострення можуть звичайні ГРЗ, грип, інші хвороби. Зважаючи на це, навіть банальну застуду потрібно «вилежувати» вдома та ретельно лікувати.
Туберкульоз може проявитися навіть через два роки після того, як паличка Коха потрапить до організму. Найчастіше це трапляється після повторного інфікування. Не всі хворі виділяють мікобактерії туберкульозу, адже повітряно-крапельним шляхом недуга передається не відразу, а після загострення.
Щоб уникнути ускладнень, при будь-яких ознаках туберкульозу слід звертатися до медичної установи. Якщо протягом трьох тижнів вас непокоїть сильний кашель, надмірне потовиділення, ви не маєте апетиту та втрачаєте вагу – це привід бити на сполох.
Сонячне проміння швидко знищує паличку Коха, натомість у приміщенні інфекція живе довго. Зважаючи на це, в приміщенні, де проживає хворий, необхідно проводити дезінфекцію.
Як у садочку, так і вдома у виховательки провели дезінфекцію. Персонал і вихованці пройшли медичне обстеження: всі батьки дали дозвіл. На щастя, інфікованих не виявлено. Закупили туберкулін, тож у разі необхідності буде проведено профілактичне лікування.
Як повідомив керівник відділу особливо небезпечних інфекцій Едуард Луговський, на Львівщині вдалося призупинити епідеміологічну ситуацію із захворювання на туберкульоз й на 10% знизити цей показник. В області ухвалено програму протитуберкульозних заходів, до якої долучилися неурядові організації.
Джерело:wz.lviv.ua