Михайло Рошко: іноземна мова – ключ до перспективи

Вступна кампанія УжНУ проходить інтенсивно. Абітурієнти подають заяви у, безперечно, найкращий виш краю – Ужгородський національний університет. Кожен обирає спеціальність відповідно своїх схильностей. Мушу сказати, що як і кожного року, дуже хороший набір на колишній факультет романо-германської філології (тепер — Інститут іноземної філології). Чому? Тому, що іноземна мова нині – це ключ до перспективи. Зараз до мене звертаються представники серйозних фірм із проханням знайти фахівця, котрий знає англійську та володіє комп’ютером.

Мова йде про зарплату у кілька тисяч гривень, і з кожним роком сума збільшуватиметься приблизно на тисячу гривень. Більше того: якщо працівник не живе в Ужгороді – фірма забезпечує його житлом. Подібні пропозиції з'являються весь час.

На англійську філологію у нас, як і завжди, великий конкурс: люди знають, що це мова світова. На німецьку набір теж непоганий – абітурієнтам відомо, що вони зможуть безоплатно продовжити навчання у Німеччині та Австрії. А от із набором на французьку маємо проблеми. Конкурс там майже відсутній. З одного боку це зрозуміло – скорочуються школи із французькою мовою навчання (переходять на англійську). А з іншого боку – це дивно: французька мова має величезні перспективи. У нашому ВНЗ її дуже добре викладають, тому, якщо наш випускник хоче продовжити навчання в Сорбоні, наприклад – він має лише здати іспит на знання мови (котрий, безперечно, здасть) і навчання йому гарантоване. А привілеї для студентів у Франції дуже великі: вони отримують дозвіл на працевлаштування і можуть під час навчання півдня офіційно працювати. Після закінчення такого ВНЗ випускників беруть «із руками й ногами» у будь-які фірми, бо це профі.

І взагалі: ще кілька років і без знань іноземної мови на роботу приймати не будуть. Спеціаліст, котрий добре володіє хоча би одною іноземною мовою набагато затребуваніший працівник, ніж його колега, котрий не знає мови.

Рошко Михайло Михайлович,


кандидат філологічних наук, доцент

директор Інституту іноземної філології

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.