Діти Закарпаття продовжують оздоровлюватись

 

У п’ятницю, 2 серпня, відбулася селекторна нарада під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Івана Качура. В обласній та районних студіях для участі у заході зібралися керівники районів, міст, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій, обласних установ та організацій.

 

Станом на 1 серпня оздоровчими та відпочинковими послугами охоплено 90 485 дітей 7 – 16 років, або 61,7 % їх загальної кількості в області (146 615), у тому числі: оздоровчими – 11 949 дітей (13,2%), відпочинковими – 78 536 (86,8%). Виконали поставлені завдання щодо загального охоплення оздоровленням і відпочинком Хустський міськвиконкомом (82%), Ужгородська (75,2%) та Воловецька (70,9%) райдержадміністраціями.

Найнижчим цей показник є у Мукачівському районі (47,2 %), містах Ужгород (47,2 %) та Берегово (52,6%).

Обговорювали також питання оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій, контролю якості та безпеки оздоровчої кампанії, державної реєстрації та атестації відповідних закладів, співпраці місцевих органів влади з комерційними структурами та обласним відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у цьому напрямку.

- Останній місяць літньої оздоровчої кампанії – не привід для послаблення контролю над ситуацією. Ми повинні використати усі можливості та залучити до оздоровлення якомога більше дітей області, паралельно працюючи над якістю надання відповідних послуг, - наголосив Іван Качур.

Також увагу учасників наради було акцентовано на необхідності ефективної реалізації медичної реформи, зокрема, покращення медикаментозного забезпечення та харчування у закладах охорони здоров’я області. Найбільше виділяють коштів на медикаменти на один ліжко-день у закладах обласного підпорядкування (73,63 грн.), Великоберезнянському (26,99 грн.) та Перечинському (25,6 грн.) районах, по харчуванню - у Мукачівському районі (20,01 грн.), закладах обласного підпорядкування (19,19 грн.) та Свалявському (17,86 грн.) районі. Найнижчими ці показники є у м. Ужгород (трохи більше 12 грн. на медикаменти, 6,6 грн. на харчування на 1 ліжко/день), Берегівському (14,75 та 12,74 грн. відповідно) та Іршавському районах (14,42 та 10,83 грн.). Найменше коштів на медикаменти виділяють у Тячівському районі – 10,64 грн./1 ліжко-день.

Крім того, згідно з порядком проведення наради було розглянуто і актуальні питання освітянської сфери – розвиток дошкілля та облаштування внутрішніх вбиралень загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

Так, найкращі показники охоплення дошкільною освітою дітей від 3 до 5 років зареєстровані у містах Ужгород (96%), Мукачево (91,8%) та Міжгірському (91%) районі. Найнижчі показники – у м. Чоп (33%), Рахівському (45%) та Великоберезнянському (46%) районах. До кінця 2013 року, на основі ґрунтовного аналізу потреб та можливостей, планується створити 3739 нових місць, що збільшить обласний показник охоплення дошкільною освітою до 86% дітей.

Продовжується робота щодо облаштування внутрішніми вбиральнями загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Найгірша ситуація з цього питання залишається у Мукачівському районі, де із 71 школи тільки 17 облаштовані внутрішніми вбиральнями (23,9 %). В області вживаються заходи щодо виправлення ситуації у районах. У поточному році у місцевих бюджетах на облаштування вбиралень передбачено 3,8 млн. грн., а відповідно до рішення обласної ради за рахунок Програми розвитку освіти на 2013-2022 роки з обласного бюджету виділена субвенція районним бюджетам - 4 млн. грн. для вирішення цього питання.

 

 

 

Прес-центр ОДА



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.