Ректора УКУ о. Бориса Ґудзяка номіновано на єпископа

Відсьогодні Української Греко-Католицька Церква має нового єпископа. Ним став ректор Українського католицького університету о. д-р Борис Ґудзяк.

 

Сьогодні, 21 липня 2012 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, Апостольський Екзарх для українців греко-католиків у Франції. Його наступником Папа призначив о. д-ра Бориса Ґудзяка, дотеперішнього Ректора Українського Католицького Університету, надаючи йому титулярний осідок Каркабії.

 

Владика-номінант Борис (Ґудзяк) стане 49 єпископом Української Греко-Католицької Церкви.

 

Апостольський Екзархат для українців греко-католиків у Франції був утворений 22 липня 1960 року. Першим екзархом був владика Володимир Маланчук, ЧНІ, а після його зречення у зв’язку з віком в 1982 році, наступником став владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, якому в лютому цього року виповнилося 83 роки.

 

Біографія владики-номіната Бориса Ґудзяка

 

Народився 24 листопада 1960 року в місті Сиракузи, штат Нью-Йорк, США, в родині українських емігрантів. Закінчив католицьку середню школу, Академію християнських братів, а також Школу українoзнавства ім. Лесі Українки. Активний член Пласту.

 

1978–1980 роки – навчався в Сиракузькому університеті, де повні студії закінчив за два роки. Отримав подвійний диплом бакалавра з біології та філософії.

 

1980–1983 роки – був семінаристом Львівської архиєпархії в Колегії Святої Софії в Римі, де формувався під опікою Патріарха Йосифа Сліпого. Навчався в Папському Урбанському університеті, де здобув бакалаврат з богослов’я (STB), одночасно будучи студентом Українського католицького університету в Римі.

 

1983–1992 роки – навчався в Гарвардському університеті в Кембріджі, США, де отримав докторат (Ph.D) у галузі слов’янської та візантійської культурно-церковної історії. Дисертація: «Криза і реформа: Київська митрополія, Царгородський патріархат і ґенеза Берестейської унії». Протягом докторантури стажувався при візантинологічному центрі Думбартон Оукс у Вашинґтоні, в Австрії, Італії, Польщі та в Україні – при Інституті літератури АН УРСР і Київському державному університеті.

 

1994–1995 роки – навчався в Папському Орієнтальному Інституті в Римі на факультеті східних церковних наук, де отримав ліценціат з богослов’я. Тема ліценціату: «До питання аналізу неопатристичного синтезу Георгія Флоровського».

 

1990 – голова оргкомітету з’їзду «Українська молодь – Христові».

 

1992–2002 – директор-засновник Інституту історії Церкви в м. Львові.

 

1993–1995 роки – голова Комісії з відновлення Львівської Богословської Академії.

 

1995–2000 роки – віце-ректор Львівської Богословської Академії.

 

Дияконські свячення прийняв 14 серпня 1998 року (святитель – Владика Любомир Гузар). 26 листопада 1998 року прийняв таїнство Священства в соборі святого Юра у Львові (святитель – Владика Софрон Мудрий).

 

2000–2002 – ректор Львівської Богословської Академії.

 

З 2002 року – ректор Українського католицького університету у Львові, єдиного католицького університету на пострадянському просторі. В різний час був деканом як богословського, так і гуманітарного факультетів.

 

З 2008 року – голова Комісії у справах кадрового забезпечення Києво-Галицького Архиєпископства УГКЦ.

 

З 2009 року – член Надзірної ради Міжнародної асоціації католицьких університетів.

 

2010 року іменований Патріархом Любомиром митрофорним протоєреєм.

 

Автор і редактор книг та статей на церковно-історичну, духовну, богословську тематику різними мовами, а також текстів про сучасне церковне життя, розвиток і реформу вищої освіти, духовність архітектури та з інших актуальних питань громадського, соціального, культурного й політичного життя.

 

Головні відзнаки та нагороди:

 

Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ (2005) і ІІ ступеня (2008)

 

Кавалер ордена Капітули «Ї» «За інтелектуальну відвагу» (2005)

 

Відзнака Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів (2007)

 

Почесний громадянин міста Львова (2007)

 

Кавалер ордена Академічних пальм (нагорода Міністерства вищої освіти і науки Франції, 2008).


Джерело:credo-ua.org



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.