Школа села Климовиця, що на Іршавщині святкувала сорокаріччя (ФОТО)

Минулої суботи гірське село Климовиця вирувало: святково прибрана школа запрошувала на своє сорокаліття дзвінким і веселим дитячим гомоном і шкільними мелодіями, які лилися тут із самого ранку. Привітати колишніх і теперішніх учнів та вчителів прийшли також голова райдержадміністрації Василь Ковбаско, Іршавський міський голова Степан Бобик, начальник управління освіти, молоді і спорту РДА Єлизавета Яцканич та завідувач сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями і засобами масової інформації РДА Сергій Лендєл. І навідалися вони в “альма-матер” не з пустими руками: привітавши вчителів та учнів з ювілеєм школи, вони вручили школярам сучасний екран для проектора і принтер.

Із словами привітання до присутніх звернулися директор Климовицької ЗОШ І-ІІ ступенів Віталія Лендєл, вчителі Наталія Шаленик, Магдалина Кобаль, колишній директор школи Юрій Лендєл та ін. Вони вели мову про те, що ювілей школи −особливе свято, якого немає в жодному календарі. Але воно дуже важливе: тут зустрілися біль розлуки і світло надії, сум розставання і радість зустрічі.alt

Відкриття навчального закладу відбулося 1 вересня 1973 року. У новій школі було 8 класних приміщень, вчительська, кабінет директора, піонерська кімната. Навчально-виховний процес проходив на високому рівні. Проводились різні цікаві заходи-зустрічі з представниками колгоспу “Верховина”, ветеранами війни, праці, учні збирали метеріали про історію села, школи.

У зведенні школи відчутна заслуга колишніх її керівників Василя Лутака та Івана Устича, які цими днями знаходилися на новобудові. Вони жили проблемами храму науки, усе робили для того, щоб дітлахи гірського села навчались у світлих і просторих класах.

Добрим словом виступаючі згадали колишнього директора школи (уже покійного) Михайла Максима, за сприяння якого свого часу було зведено будинок учителя для приїжджих учителів, щоб через побутові умови не залишали школу і село.

Чимало зробив для школи і її колишній директор Михайло Цільо. Під його керівництвом було забезпечено унаочнення для кабінетів, технічні засоби, меблі. Почалася реконструкція класних приміщень та будівництво додаткових шкільних приміщень.

У 1990 р. заклад очолив вчитель географії Юрій Лендєл. Це людина із великим досвідом і знаннями. До того він був директором Ільницької школи-інтернату та Загатської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Він вніс новий подих в трудовий колектив. Під його керівництвом Климовицька ЗОШ стала однією з кращих у районі серед шкіл І-ІІ ступенів. Було реконструйовано шкільну їдальню, перекрито дах школи, проведено роботи класних приміщень, побудовано котельню, відкрито спортивний зал для учнів і молоді села.

altУ грудні 2009 року відбулося відкриття добудови школи, а в серпні 2010 − до нового навчального року було здійснено заміну дерев’яних вікон та дверей на металопластикові. А два роки тому було побудовано у школі внутрішні вбиральні.

Із 2005 року в школі діє літній табір відпочинку “Юність”. Щороку багато учнів з різних шкіл загартовують своє здоров’я у цьому чудовому мальовничому краї.

Тепер в „Країну Знань” школярів ведуть досвідчені педагоги − В. Лендєл, М. Копча, М. Кобаль, М. Кампо, Н. Шаленик, Г. Повшик, М. Салдан, Д. Шаленик, О. Кампо, Н. Шелельо, Ю. Лутак та ін. Відрадно зазначити, що із 23 вчителів, із яких складається педколектив, 14 − це випускники школи. А всього в школі навчаються 92 учнів. Крім дітлахів із Климовиці, тут здобувають освіту також хлопці й дівчата із Кобалевиці, Івашковиці та Дубів. Педагоги докладають усіх зусиль, щоб школярі зростали розумними, добрими чемними і здоровими.

Не тільки матеріально-технічною базою славиться школа. Найбільший її здобуток − уважне і дбайливе ставлення педагогів і їхня постійна турбота про духовний і моральний розвиток школярів. Згуртований колектив учителів − справжніх професіоналів, які кожен день віддають свій розум і талант, серце дітям. Сіють в їх душах добре, мудре, розумне, вічне.

… Василь Ковбаско залишився задоволений школою. На його думку, вона нічим не поступається загальноосвітнім школам І-ІІІ ступенів. Серед пріоритетних питань, над якими треба працювати, це відкриття краєзнавчого музею, спорудження актової зали і їдальні та реконструкція спортзалу.

− Деяким загальноосвітнім школам І-ІІІ ступенів треба навчитися у климівчан, −наголосив Василь Ковбаско. − Тут усюди − в коридорі, кабінетах, і санвузлах − чистота і порядок.

Водночас у своїй роботі вчителі школи використовують інноваційні методи навчання, інтерактивні технології, різні технічні засоби навчання. Учні займають призові місця на районних, обласних і всеукраїнських олімпіадах. Є успіхи і в спорті.

Не обійшлося того дня і без пісень.

Їх виконували як вчителі, так і учні. Особливо припали до душі виступи вокального ансамблю “Просвітянка”, дитячого − “Калинонька” та учнівського − “Мелодія”.

Свято сорокового дня відкриття школи у гірському селі Климовиця, запам’ятається надовго.

 Про це "Анонс Закарпаття" повідомили в Іршавській РДА

 

 

 


 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.