Випускниця УжНУ може працювати в будь-якій країні ЄС завдяки програмі «Подвійний диплом» (ФОТО)

Отримання двох дипломів, один з яких — європейського зразка, передбачає програма «Подвійний диплом», яка вже тривалий час діє в Україні і підтримується Міністерством освіти і науки України. УжНУ наразі має домовленості з кількома вишами щодо такої співпраці. Відтак, цього року вже є перші випускники-«дводипломники». Однією з тих, хто скористався програмою «Подвійний диплом», є колишня студентка Інституту економіки і міжнародних відносин УжНУ Наталія Югас. Паралельно з навчанням у магістратурі УжНУ вона здобувала знання в Центральноєвропейській вищій школі у місті Скаліца, що в Словаччині.

Крім Наталії, цього року словацький виш закінчили ще четверо студентів Інституту економіки і міжнародних відносин. Дівчина радіє, що здобула закордонний диплом, хоча визнає, що навчатися одразу у двох університетах було нелегко, особливо, коли сесії збігалися в часі.

- Яку спеціальність ти здобувала за кордоном, чи співзвучна вона з твоєю українською освітою?

- Так, спеціальності схожі. В обох вишах я навчалася на «міжнародних економічних відносинах», і отримала дипломи магістра.

- Якою є сама процедура здобуття диплому міжнародного зразка: скільки часу, коштів потрібно для цього?

- Для отримання диплому магістра потрібно три-чотири семестри, але ми обрали навчання екстерном. Це означає, що за один навчальний рік ми здали всі необхідні дисципліни, які вивчають у виші протягом двох років. Було важко, адже довелося здобувати освіту за короткі проміжки часу. Зате ми зекономили цілий навчальний рік.

Щодо оплати, то для студентів УжНУ діє знижка у розмірі 50 % від оплати вартості навчання.

- Якою мовою тривало навчання?

- У цьому виші навчання проходило трьома мовами: словацькою, англійською і російською. Навіть наукову роботу можна було виконувати будь-якою із цих мов, за бажанням студента.

- Чи не важко було вчитися одразу у двох вишах?

- Так, було досить важко, особливо коли почалася сесія, при чому в обох університетах одночасно. Але здобутий фах вартий витрачених зусиль!

- Як оцінюєш свої перспективи з дипломом європейського зразка?

- Диплом дає змогу працювати в будь якій країні Європейського Союзу. Також я можу вступати в аспірантуру і далі продовжувати навчання.

- Чи працювала десь протягом навчання, як зараз із роботою? Чи не пропонували залишитися у Словаччині?

- На жаль, чи на щастя, під час навчання не було часу для роботи. Наразі я готуюся до вступу в аспірантуру.

- Кому передусім порадиш здобути освіту за програмою «Подвійний диплом»?

- Я думаю, якщо людина має можливість, то обов’язково має взяти участь у цій програмі. Диплом європейського зразка відкриває перед нами чимало дверей.

- Наскільки тутешня освіта відрізняється від словацької, де було легше вчитися?

- Досить важко сказати, де легше, адже в обох вишах є свої особливості. А те, що суттєво відрізняє нашу освіту від європейської, то це сам підхід як студентів, так і викладачів до навчання. Всі лекції проходять у формі презентацій у невимушеній обстановці. Обсяг матеріалу набагато менший, до уваги беруть найголовніші пункти і не перевантажують інформацією.

- Чи знайшла там друзів, однодумців, і взагалі, що найбільше запам'яталося з навчання за кордоном?

- Під час навчання я познайомилася з багатьма людьми, досі підтримую хороші стосунки з викладачами. Найбільше сподобався, як би банально це не звучало, випускний, а також державні іспити. На іспиті був присутній екс-президент Словаччини. Це, з одного боку, викликало страх, а з іншого, захоплення, що така людина виявила бажання долучитися до перевірки наших знань.

А випускний запам’ятався врученням дипломів. Таку гарну церемонію я не бачила навіть у фільмах.

- Особисто для тебе чим є ці дипломи, тобто як оцінюєш свої знання, здобуті за 5 років в Україні і за рік у Словаччині?

- Для мене це дуже хороший початок кар’єрної сходинки. Тож маю намір використати здобуті знання під час роботи і взяти по-максимуму від вищої освіти.

 

 

Наталія Каралкіна

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.