Тисячі місць для дошкільнят? (ВІДЕО)

За 3 роки на Закарпатті створили 10 000 місць у дитсадках – про це 15 серпня, під час селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула повідомив голова закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида. Додав: на початку 2013-го показник охоплення дітей дошкільною освітою в області сягнув 76 з половиною відстоків. Далі про те, чому батьки особливо не помічають того, наскільки кращою стала дошкільна освіта на Закарпатті, і чому насправді 10 тисяч дорівнює трьом.

 

У селі Калини Тячівського району 6 тисяч мешканців. В селі працюють 2 дитячі садки, один з них присілку Калини-Заріка. Тут півтори сотні дітей виховують у пристосованих старих приміщеннях попівської фари, побудованої чи не століття тому. Тут дітям доводиться вмощуватися по двоє на одному маленькому ліжечку – а що робити – відсоток покращити треба, а реальних місць нема.

 

Кожна група має окрему кімнату, правда в одній кімнаті доводиться і гратися, і навчатись, і обідати і спати. Правда, тут мріяли про новий садок – та мрії так і не здійснились.

 

Закон про дошкільну освіту, який говорить, що вона обов’язкова первинна складова частина системи безперервної освіти в Україні не діє у Тарасівці Тячівського району, адже тут садочок не те що у поганому стані. Його тут просто нема.

 

У Тарасівці більше 3-х тисяч населення, відповідно і дітей у селі чимало. Нема де виховувати дітей і в Данилові, Хустського району. Колишній ДНЗ продали 17 років тому, а реконструювати під нього місцеву лікарню, яка роки вже не працює, не вдається через брак коштів. Тому дошкільнят здебільшого виховують вдома, а дехто возить у сусіднє село.

 

У сусідньому Крайникові вже не приймають данилівських дітей, бо Садочок переповнений. Жителі вже неодноразово писали скарги і до Президента, і до прем’єр -міністра, проте конкретних відповідей досі нема.

 

Єдиний діючий ДНЗ у селі Волосянка незабаром доведеться закривати на ремонт, найближчий дошкільний навчальний заклад у сусідньому селі Луг- заповнений.. А недобудоване приміщення, де колись планували відкрити дитячий садок нині належить підприємцю. Дітей в селі немало. А єдиний діючий дошкільний навчальний заклад нині аварійний. Далі варто розшифрувати ситуацію з 10-ти тисячними показниками щодо дошкільної дитячої освіти на Закарпатті, про які оптимістично відрапортував віце-прем’єру голова Закарпатської облдержадміністрації пан Ледида. Так, за даними обласного управління статистики , станом на 1 січня 2011 року – місць у дошкільних закладах 29 тисяч 239, на 1 січня 2013-го – 33 тисячі 043. Виходить, за цей період створено 3 804 місця у ДНЗ. Щодо відвідуваності:

 

На 1 січня 2011-го відвідували ДНЗ – 35 496 дітей, на 1 січня 2013-го 45 тисяч 042 дітей. Тобто кількість збільшилась на 9546. Тобто на трохи більше, ніж 3 з половиною тисячі місць запхали майже 10 тисяч дітей. За нормами 100 місць мало б відвідувати 100 дітей. На Закарпатті наразі у 100 місць – вміщають 136 дітлахів. Звісно ні про які санітарно-гігієнічні норми не йдеться. Головне – вчасно відрапортувати. А в яких умовах виховуються малюки, навіть якщо сплять по двоє на ліжечку – чиновникам байдуже. Головне, аби зі столиці не насварили.



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.