Цю тему не варто загострювати тим більше, що майже 80% питної води постачається місту з 17-ти підземних свердловин. Як проінформував пан Брежнєв та підтвердили в лабораторії підприємства, нема жодних відхилень в якості ані "вихідної" води (тобто, тієї, котру беруть з дериваційного каналу), ані тої, котра вже спрямовується споживачам, пройшовши насосно-фільтрувальні станції і багатоступеневу очистку. Порушень стандартів нема ні за бактеріологічними показниками, ані за "хімією".
Михайло Брежнєв розповів, що неодноразово цікавився ситуацією зі стоками з Перечина, і повідомив, що вони не йдуть до річки, а потрапляють на місцеві очисні споруди. До речі, у тому, що ужгородська вода безпечна, запевняють і санепідеміологи – мера минулого тижня були взяті проби у трьох точках Ужа, у тому числі і на "вході" в місто, і аналізи підтвердили відповідність стандартам.
Утім, хоча ситуація не викликає занепокоєння, міський голова Віктор Погорєлов все ж наказав підготувати листи до екологічних служб, а також Закарпатської обласної та Перечинської районної адміністрацій з проханням ретельніше контролювати стан справ зі стоками, аби запобігти проблемам у майбутньому, - інформує прес-служба Ужгородської міської ради.
Водночас варто знову наголосити, що більша частина споживачів Ужгорода отримує воду з артезіанських свердловин, які не пов'язані з поверхневим водозабором, а уся вода, що подається споживачам, проходить кілька ступенів очистки та контроль на різних етапах.
Джерело:Ужгородська міська рада