Виноградівському державному коледжі Мукачівського МДУ відбулося підсумкове засідання приймальної комісії. Що ж, підійшла до фінішу цьогорічна вступна кампанія. Про її особливості ми спілкувалися з директором Виноградівського державного коледжу Оленою БАБИНЕЦЬ.
– Олено Іванівно, то ж як цьогоріч пройшла вступна кампанія в очолюваному Вами навчальному закладі?
– Розпочиналася вона 1 липня. В одній із аудиторій працював адміністратор і оператор Єдиної державної електронної бази освіти, до якої було внесено дані про всіх абітурієнтів. Це нововведення. Заяви абітурієнтів набиралися в Єдиній державній базі і їм, власне, потрібно було тільки поставити свій підпис. Деякі юнаки та дівчата подавали заяви на дві-три спеціальності. Тому вступні випробування ми проводили в три потоки. Це досить ускладнювало роботу. А загалом було подано більше 290 заяв. Вступні випробування витримали 255 абітурієнтів.
На денній формі навчання за рахунок держзамовлення в нас навчатиметься 161 студент. Вже укладено договори з тими, які навчатимуться на контрактній основі (зокрема, 15 чоловік – на спеціальність «Фінанси і кредит», 5 – на «Туристичне обслуговування», 2 – на «Електропостачання»). Є в нас ще й бакалаврат, де навчання здійснюється на платній основі (держзамовлення немає). До прикладу, 16 випускників нашого коледжу – «Молодших спеціалістів» (спеціальностей «Електропостачання» та «Будівництво та експлуатація ліній електропередач») продовжують навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» з нормативним терміном, здобуваючи базову вищу освіту у своєму ж навчальному закладі. А щодо вступної кампанії, то пройшла вона цьогоріч спокійно, без ексцесів.
– Чи змінилася кількість місць держзамовлень у порівнянні з минулим роком?
– В принципі, коливання не значні. То, буває, 156 місць, то 158, наразі 161. Великих змін, як правило, немає. Що стосується конкурсу, то загалом по всіх спеціальностях на одне місце претендували три абітурієнти. Тож було з кого обирати. Тому наразі якісним складом нашого нового поповнення ми задоволені.
– Які спеціальності цьогоріч найбільше користувалися попитом серед абітурієнтів?
– Не дивлячись на те, що з 1945 року почався випуск техніків-електриків (такий довгий час ми готуємо цих фахівців), але і в цьому році найбільший попит був на спеціальність «Електропостачання» (60 заяв). На «Фінанси і кредит» – 50, на «Туристичне обслуговування» – 44. Трошки складніше зі спеціальностями «Швейне виробництво» і «Виготовлення виробів із шкіри». Не знаю чому, але чогось люди не замислюються над тим, що, будучи фахівцями, в сьогоднішніх ринкових умовах можна реалізовуватися в цій справі чи відкрити бізнес. А ось минулого року на спеціальність «Швейна справа» ми мали навіть контрактників (серед механіків також).
– Чи задоволені Ви підсумками цьогорічної вступної кампанії?
– Так. Наш коледж позитивно відмітив і ректор Мукачівського МДУ Юрій Мигалина на підсумковому засіданні приймальної комісії по виконанню держзамовлення. Це на сьогоднішній день досить важливо. Адже є навчальні заклади, які не виконали в повній мірі держзамовлення. А ми, дякувати Богу, зробили це. Тепер залишилося тільки готуватися до Першовересня.
– Чи затребуваними, на Вашу думку, є нині дипломи і фахи, які здобуває молодь у коледжі? Чи потребують їх роботодавці, які переважають на сьогоднішньому ринку праці?
– Я думаю, що так. Наші випускники затребувані. Їх, приміром, беруть на роботу в Обленерго, в РЕМи по цілій області. Адже мережа електропостачання розгалужена і потребує обслуговування кваліфікованими спеціалістами. Трохи менше, але все-таки затребувані на ринку праці механіки та фахівці швейного виробництва і виготовлення виробів зі шкіри. Так само потребують роботодавці спеціалістів організації туристичного обслуговування: Закарпаття ж – рекреаційний край. До того ж, діють у Виноградові багатопрофільний санаторій «Теплиця», готелі тощо.
– Чи реагуєте на потреби ринку праці, на суспільні запити? Тобто, чи з’являються час від часу у переліку спеціальностей нові професії, які можна опанувати у Вашому навчальному закладі?
– Орієнтуючись на потреби ринку праці та суспільні запити, ми подали документи на ліцензування нової спеціальності – «Готельно-ресторанна справа» з освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст». Тож, гадаю, в 2014 році наш перелік спеціальностей поповниться ще однією. А загалом стараємося забезпечувати ступеневу освіту. Адже наші випускники можуть продовжувати навчання і в Мукачівському Державному університеті, і в УжНУ, Національному університеті «Львівська політехніка», у Тернопільському національному технічному університеті ім. І. Пулюя, в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Тож поступ коледжу помітний.
А колись це був найменший технікум, про який знали від Карпат і аж до Камчатки. Наші випускники були розкидані долею по всьому колишньому Радянському Союзу. На сьогоднішній день вони розпорошені по всій Україні, ба навіть за її межами. Та й наразі вчиться в нас на бакалавраті ще й молодь з Одеси та Миколаєва. Принагідно зазначу, що наш навчальний заклад було засновано в 1923 році. Тобто, цьогоріч святкуватимемо його 90-річчя. Та ми, й не зважаючи на ювілеї, стараємося рости, примножувати здобутки і славу навчального закладу.
"Новини Виноградівщини"
Ганна КОБАЛЬ