В Ужгороді з’явились перші скриньки для збору використаних батарейок (ФОТО, ВІДЕО)

 Коробки з відповідними надписами встановлено нині у магазині комп’ютерної техніки "МКТ" (вул. Собранецька), у торговому центрі "Дастор" (вул. Собранецька), у магазині "Наша сила" (пр-т. Свободи), а також у кафе-барі "Акваріум" (вул. Льва Толстого) і у фотостудії "Коцка" (вул. Капушанська). 

Ініціатором акції зі встановлення стаціонарних скриньок для збору використаних батарейок став ужгородець Ростислав Ткаченко, до якого доєднались активісти «Екоклубу».

 

Як розповів кореспонденту Закарпаття онлайн Ростислав Ткаченко, практика збору й подальшої утилізації використаних батарейок вже давно поширилась Європою – в європейських країнах скриньки для батарейок встановлюють навіть у дорогих респектабельних ресторанах. «Про шкоду батарейок для навколишнього середовища, їх токсичність говориться вже не перший рік. Природа для нас багато зробила, вона нас любить, тому ми теж маємо її любити й оберігати», – каже Ростислав Ткаченко.

 

Нині ужгородськими активістами вирішено питання як складування використаних батарейок, так і подальшої їх утилізації. Як розповів Ростислав Ткаченко, приймати батарейки погодився львівський завод, який спеціалізується на переробці металів, але, разом з тим, займається і переробкою батарейок. Мінімальна вага разової «поставки» батарейок – 30 кг.

 

«Скриньки обслуговуватимуть волонтери: батарейки, вкинуті в них, вийматимуться і складуватимуться у визначеному місці. Умови зберігання повністю відповідатимуть всім вимогам. Завод, з яким ми домовились про співпрацю, прийматиме батарейки на переробку безкоштовно, це взаємовигідна співпраця як для нас, так і для заводу», – розповідає Ростислав Ткаченко.

 

Активісти планують вже у найближчому майбутньому коробки для збору використаних батарейок встановити в кожному мікрорайоні Ужгорода. Більше того, у планах – забезпечення стаціонарними «пунктами збору» районних центрів області.

 

Організаційні питання щодо подальшого встановлення стаціонарних коробок для збору використаних батарейок, серед іншого, обговорили організатори проекту і вчора на засіданні. Зазначають: вдячні будуть будь-якій посильній допомозі з боку підприємців, керівників установ та організацій, органів влади. І закликають всіх небайдужих городян долучатись до справи збереження довкілля: не викидати батарейки у звичайний смітник (до речі, на акумуляторах можна побачити і попереджувальний значок про недопустимість такого заходу – перекреслений смітник), а приносити у місця збору використаних батарейок.

 

 

 

 

[media=http://www.youtube.com/watch?v=dNnxVeb7t1c]

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.