Вода завжди була і залишається головним засобом існування людства. Щоб сьогодні забезпечити навіть маленьке містечко питною водою її потрібно мати у надзвичайно великих кількостях, що вимірюється тисячами кубічних метрів на добу.
У Іршаві забезпеченням населення питною водою займається Іршавське КПВ. Фахівці зауважують, що майже щоденно змушені усувати аварії, які трапляються на різних дільницях трубопроводу.
У свою чергу часті аварійні ситуації зумовлюють великі лінійні втрати води. Це спричинено зношеністю мережі водопостачання, адже вона збудована ще у 1978 році і практично по всій довжині, а це 20,6 км, металеві труби просто прогнили. З боку іршавців часто лунають скарги на незадовільне водопостачання.
Як ми вже інформували, не кращою є ситуація із каналізаційними мережами міста. Відтак, у минулому році міськрадою розпочато роботу над будівництвом та відновленням міських комунікаційних мереж.
Зараз тривають роботи по прокладанню водопроводу по вулиці Українській, загальною довжиною 500 метрів. На сьогодні повністю готовий відрізок завдовжки 180 метрів. Привертає увагу якість виконання, адже дорожнє покриття тут нове і при всіх здійснюваних роботах не пошкоджується (окрім переходів через дорогу).
Фахівці поки що не прогнозують завершення цього будівництва, оскільки досить багато часу займає індивідуальне підключення жителів цієї вулиці до центрального трубопроводу. Слід відзначити, що ця робота в значній мірі теж розпочата завдяки ініціативності тутешніх жителів.
Як відзначено вище, окрім будівництва паралельно необхідно ремонтувати мережу водопостачання. Цього року було розроблено документацію для проведення реконструкції одного із найгірших водопроводів - по вулиці Титова. Тут проводять заміну старих металевих труб на нові водопровідні пластмасові. Цікавим нововведенням є те, що 80% реконструкції цієї мережі здійснюється методом протягування нової пластмасової труби в існуючу металеву. Такий метод є новинкою не тільки для міста, але і району та області. Використовуючи цей спосіб, значно зменшується об’єм земляних робіт, оскільки вже немає необхідності викопувати траншеї уздовж дороги. Разом із тим проектом передбачено збереження існуючих вводів водопроводу до абонентів, оскільки їх переключення до нових мереж проводитиметься через розподільчі гребінки встановлені у водопровідних колодязях.
Загальна вартість цих робіт становить більше 60 тисяч гривень.
Про це "Анонс Закарпаття" повідомили в Іршавській міській раді