На днях исполнится ровно шесть лет, как холуи оранжевого режима, проводя в стране политические репрессии против инакомыслящих, во второй раз незаконно и зверски арестовал экс-губернатора Закарпатья ивана Ризака.
Очередной арест политического лидера края вызвал бурю протестов не только среди однопартийцев и сослуживцев Ивана Михайловича, но также и среди интеллигенции и духовенства. .
В 2005 году владыки епархий самой западной области Украины – Закарпатья – первыми публично встали на защиту экс-губернатора области Ивана Ризака, которого новая «революционная» власть начала по беспределу преследовать за открытую, честную , принципиальную позицию Ризака по отстаиванию интересов своих гонимых режимом земляков.
Первые духовные лица епархий направили тога обращение руководителям государства следующего содержания:
"20 травня цього року було ув'язнено колишнього голову обласної державної адміністрації Івана Михайловича Різака. З огляду на обставини, при яких це відбулося, а також на стан здоров'я відомої в краї людини, колишнього народного депутата і керівника виконавчої влади області, дана подія викликала неоднозначне сприйняття серед наших вірників. Чимало служителів церкви та простих мирян звертаються до нас зі своїми сумнівами, роздумами і непростими запитаннями. Звернулася до нас і родина затриманого Івана Різака, яка з молитвами і болем страждань шукає захисту і просить допомоги у Церкви Христової.
Несучи людям світло Божого Слова, проповідуючи милосердя Господнє, ми не можемо не відгукнутися на людське горе цієї родини. Тим більше, що ми також добре знаємо Івана Різака як доброчесну, щиру і законослухняну людину, патріота свого краю, який народився і виріс на закарпатській землі, зробив чимало корисних справ для розвитку області, завжди допомагав нашим єпархіям, підтримував міжконфесійний мир та злагоду.
Звертаючись до Вас, ми не ведемо мову про Івана Різака як колишню посадову особу, політика чи громадського діяча, а як про християнина і людину з підірваним здоров'ям, а також про його сім'ю, котра з горем і відчаєм сприйняла біду, що спіткала їх люблячого сина, чоловіка, батька і брата.
Тому, знаючи Вашу доброту, людяність і чуйність, віддаючи шану Вашій державній мудрості та справедливості, закликаємо Вас проявити гуманність і милосердя та посприяти звільненню з під арешту Івана Різака, давши йому можливість, як це робиться у всіх цивілізованих країнах, не втратити своє здоров'я і життя, а також чесно довести свою непричетність до того, у чому його звинувачують.
Ми віримо, що такий крок лише зайвий раз підкреслить Вашу благородну вдачу, справедливість, Вашу щиру відданість християнським цінностям.
Благослови Господь Вас і Ваші добрі справи!
З глибокою пошаною:
Єпископ Мукачівської і Ужгородської єпархії Української Православної Церкви Агапіт
Архієпископ Хустської і Виноградівської єпархії Української Православної Церкви Іоанн
Голова Синоду Закарпатської Реформатської Церкви, єпископ Горкаї В.С.»
Аналогичное письмо в поддержку Ризака тогда написал и руководитель Ужгородской диецезии Римско-католической церкви Антал Майнек.
Смелая публичная позиция религиозных деятелей , которые открыто встали на защиту Ризака, была встречена местными властями в штыки. Обращения осталось без какого либо внимания и руководителей государства.
А жаль.
Ведь, как позже оказалось, владыки епархий Закарпатья уже в 2005 году увидели в действиях новых властей Заарпатья угрозу мира, спокойствия и законности для своих прихожан.
Владыки не только пыталась защитить Ивана Ризака от вакханалии беззакония власть имущих, но и предупреждали все украинское общество и кое-кого из тогдашних руководителей государства о приближающейся беде.
Голос духовенства не был тогда услышан.
А ведь достаточно было каких-то четырех лет, чтобы вся страна Украина убедилась, насколько этот голос оказался прозорливее всех политических и оккультных прогнозов вместе взятих.
Воистину, грешно и глупо не прислушиваться к голосу истинных служителей Бога, к голосу правды и разума.
.
Світогляд