У середу, 30 жовтня, під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Івана Качура відбулося чергове засідання робочої групи «Реформи гуманітарної сфери» обласного комітету з економічних реформ. На нараді обговорили питання виконання регіональних освітянських програм та створення у навчальних закладах середовища, що сприяє збереженню здоров’я дітей.
Як повідомила директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Маріанна Кляп, в області наразі функціонують 11 регіональних освітянських програм та 4 програми напрямку фізичної культури, молоді та спорту. У 2013 році на їх реалізацію передбачено 36 мільйонів гривень Зокрема, 10 мільйонів - з районних і міських бюджетів, 26 – з обласного бюджету.
Вагому частку у зазначених видатках займає Програма розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки, на яку цьогоріч в обласній казні передбачено 13 мільйонів гривень. Ця програма передбачає проведення в області масових заходів за участі дітей та учнівської молоді, а також їх участь у всеукраїнських фінальних етапах змагань, олімпіад, спартакіад, конкурсів науково-дослідницьких робіт, забезпечення навчальних закладів сучасними комп’ютерними комплексами та інтерактивним мультимедійним обладнанням, технічне обслуговування комп'ютерної техніки, модернізацію матеріально-технічної бази закладів освіти.
Детально обговорювалась також реалізація Програми підвищення якості природничо-математичної освіти у рамках якої придбано 26 сучасних навчальних кабінетів фізики, хімії, біології та математики, оснащених мультимедійним лабораторно-практичним обладнанням, на суму 4,3 мільйони гривень, обласної програми «Спортивний майданчик» (3,6 мільйони гривень на 2013 рік), Програми оздоровлення і відпочинку дітей, учнівської та студентської молоді (3,6 мільйони на 2013 рік), Програми розвитку професійно-технічної освіти (3,2 мільйони на 2013 рік), Програми розвитку фізичної культури і спорту в області (3,200 мільйони на 2013 рік).
Також учасники засідання проаналізували стан реалізації регіональних заходів щодо забезпечення належних умов для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я дітей у навчально-виховних закладах області.
Так, усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи в регіоні охоплено 74 537 дітей віком від 6 до 18 років. У садочках займається 939 дітей віком до 6 років, у загальноосвітніх – 59 051, професійно-технічних – 3 254 та у закарпатських вишах – 8 293 осіб. Займаються спортом у дитячо-юнацьких спортивних школах 16 310 дітей та підлітків.
Для цього у загальноосвітніх навчальних закладах області функціонують 1 426 спортивних споруд, у тому числі - 121 майданчик із тренажерним обладнанням, 77 футбольних полів, 772 спортивні майданчики (26 зі штучним покриттям), 266 спортивних залів, 139 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 7 басейнів тощо.
Та варто відзначити, що у 49% навчальних закладів, які функціонують у пристосованих приміщеннях, відсутні спортзали. Найбільше таких закладів у Рахівському, Свалявському, Хустському, Міжгірському та Великоберезнянському районах.
Важливим питанням залишається і підготовка фахівців – вчителів фізкультури та тренерів. Тож, за підсумками засідання буде підготовлено звернення до керівництва УжНУ щодо ліцензування такої спеціальності у навчальному закладі.
Крім того, учасники засідання обговорили питання харчування дітей, облаштування внутрішніх вбиралень, оздоровчої кампанії та проходження дітьми медичних оглядів.
За підсумками засідання підготовлено протокольні доручення.
Прес-центр ОДА