18 листопада в центральній районній бібліотеці Великого Березного для дорослих відбулася презентація книги художника - монументаліста, викладача Закарпатського художнього інституту, кандидата мистецтвознавства. Автора ряду наукових статтей, присвячених традиційній народній вишивці Закарпаття. Член громадського обєднання «Червона Калина» Романа Івановича Пилипа «Художня вишивка українців Закарпаття XIX- першої половини XX століття». На презентацію був запрошений автор книги Роман Іванович Пилип. Свято відкрила Директор ЦБС Олена Юріївна Костенко.
Вишивка в Україні - найбільш розповсюджений і чи не найдавніший вид народного мистецтва, який ще на початкових етапах розподілу праці визначився як жіноче заняття, що ввійшло в народне буття назавжди - від дохристиянських часів до нині. У вишивці були закодовані універсальні знаки їхнього буття, модель світобудови. Найбільш узагальненими образами світобудови були «світове дерево», «дерево життя», тризуб. Ці узори компонували на рукавах чоловічих і жіночих сорочок, фартухах, запасках.. Важливо, що автор книги досліджує вишивку однієї історико – адміністративної області – Закарпаття, населеного не тільки українцями, а й іншими народами, зокрема угорцями, румунами, словаками, болгарами.
Автор розповів всім присутнім про історію написання книги. Про мистецтво районну розповіла вишивальниця Наталія Андріївна Іваниця. Також до слова запрошувалась вищивальниця Надія Іллічна Мазуренко. Зі словами подяки виступила начальник відділу культури Неля Миколаївна Глодан подякувала автору за його працю за старання, донести до людей історію вишивки Закарпаття. У фоє будинку культури була оформлена виставка народних умільців району та літератури «Вічна пісня барв та королів»,яку підготувала методист будинку культури Валентина Цимбалюк та Діана Крайниковець, ведучою презентації була бібліотекар ЦРБ Яна Левицька, вірші про вишивку розповідали: Яна Прислупська та Вікторія Коваль.
Про це "Анонс Закарпаття" повідомили в Великобеберезнянській РДА