Архімандрит Віктор (Бедь) відслужив заупокійну літію за президентом Карпатської України, Героєм України Августином Волошиним

17 березня ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь) відслужив заупокійну літію за видатним українським вченим, педагогом, політичним, громадським, релігійним діячем – президентом Карпатської України (1938-1939), Героєм України Августином Івановичем Волошиним (17.03.1874 – 19.07.1945) з нагоди 140-річчя з дня його народження.

 

У молитві до Господа Бога отець-ректор просив прощення всіх земних гріхопадінь, допущенних з власної волі чи під примусом, небіщиком, та дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі.

 

Також архімандрит Віктор (Бедь) помолився за спасіння душ усіх полеглих і померлих українських патріотів, що поклали своє життя заради національної та державної незалежності української нації та України.

 

Прес-служба УУБА-КаУ

 

Біографічна довідка:

Августин Іванович Волошин (17 березня 1874, Келечин, Міжгірський район, Закарпатська область — 19 липня 1945, Москва, Російська Федерація у складі СРСР) —український політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, греко-католицький священик, 1938 прем'єр-міністр автономного уряду Карпатської України, в 1939 став президентом цієї держави, Герой України (посмертно).

 

Народився в с. Келечин Волівського округу (нині — Міжгірського району) на Закарпатті, в сім'ї сільського священика. З 1884 по 1892 рік навчався в Ужгородській гімназії. Після цього вступив на теологічний факультет у Будапешті, де провчився лише рік через поганий стан здоров'я. 1893 року повернувся до Ужгороду, закінчив теологічні студії. У 1897-му р. його було висвячено на священика і призначено на парохію в Цегольнянській церкві.

 

1900 р. закінчив Вищу педагогічну школу в Будапешті з дипломом викладача математики і фізики в середніх навчальних закладах. З 1900 по 1917 рр. працював професором, а з 1917 по жовтень 1938 рр. — директором учительської семінарії в Ужгороді.

 

Активною політичною діяльністю в українських громадсько-політичних організаціях Закарпаття почав займатися з 1919 р. 17 грудня 1919 р. увійшов до складу Директорії Підкарпатської Русі. Заснував і очолював Народно-християнську партію (1923–1939), від якої обирався послом до чехословацького парламенту (1925–1929). Був провідним діячем Учительської Громади Підкарпатської Руси.

 

26 жовтня 1938 р., після того як празька влада заарештувала прем'єр-міністра Андрія Бродія, оголосивши його угорським шпигуном, і розпустила уряд, Августин Волошин був призначений новим прем'єр-міністром автономного уряду Карпатської України, а 15 березня 1939 р. став президентом цієї держави.

 

Під час окупації краю Угорщиною емігрував разом з урядом за кордон і поселився в Празі, де працював в Українському вільному університеті професором педагогіки, деканом, ректором.

 

У травні 1945 р. заарештований радянськими спецслужбами СМЕРШ НКВС. Помер у московській Бутирській в'язниці (Лєфортово — надпис надгробка Президента А.Волошина) 19 липня 1945 року під час допиту, за офіційною версією — від паралічу серця.

 

15 березня 2002 р. Президент України Леонід Кучма підписав указ про надання Авґустинові Волошинові посмертно звання «Герой України» з удостоєнням ордена Держави.

 

Місце поховання було затаємничено московсько-комуністичними катами і не відомо.

 

За матеріалами Вікіпедії

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.