Закарпатські рятувальники святкували (ФОТО)

 У понеділок, 17 вересня півробітники МНС Закарпаття зібралися в Ужгороді, аби відзначили професійне свято – День рятівника.

На святкування прибули численні представники влади, депутатського корпусу краю і міста, рятівники із близького і далекого зарубіжжя , з Румунії, Угорщини, Словаччини, а також Польщі.

 

В урочистих заходах взяв участь і керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович.

 

Розпочалось дійство з відкриття Музею-виставки у Територіальному управлінні МНС.

 

Начальник головного управління МНС України в Закарпатській області, депутат облради Антон Зелінський наголосив, що сьогодні цей музей зібрав експонати, які розповідають не лише про історію поважної служби, а й про мальовничий закарпатський край в цілому. Їх небагато, але з часом їх більшатиме і скоро музей стане відомим за межами краю.

 

Урочистий момент – символічне перерізає стрічки в знак відкриття і перша екскурсія. Антон Зелінський, звертаючись до присутніх, наголосив, що теперішнє Територіальне управління МНС вже не просто пожежний підрозділ, а дієва система запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, особовий склад якої у будь-яку хвилину може прийти на допомогу населенню, але цього в сучасних умовах замало. Головне завдання Міністерства надзвичайних ситуацій на сьогодні – створення в державі, а значить і на Закарпатті, надійної, оснащеної мобільно-рятувальної служби європейського взірця. Тому міністром МНС, нашим земляком Віктором Балогою було й зініційовано реформування нашої служби, реалізація якої дозволить створити в державі єдину структуру, що опікуватиметься безпекою людей, а головне не буде поступатися своїми можливостями рятувальним силам країн Європи. І ми, в разі біди, зможемо прийти на допомогу в кожну закарпатську родину.

 

На даний час служба «101» Закарпаття – це 12 державних пожежно-рятувальних частин та дев’ять постів, Ужгородський та Мукачівський державні пожежно-рятувальні загони. На території краю дислокується Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення куди входять: аварійно-рятувальна частина (групи піротехнічних та водолазно-рятувальних робіт), гірська пошуково-рятувальна частина та частини технічного забезпечення й обслуговування.

 

Закарпатськими рятувальниками протягом 2011 – 2012 років здійснено близько 11 тисяч виїздів, з них 1836 – на гасіння пожеж та загорань, 169 – на ліквідацію наслідків аварій, катастроф та стихійних лих. Завдяки вправним діям вогнеборців було врятовано 56 осіб та майна на мільйони гривень. Фахівцями групи піротехнічних робіт здійснено більше 100 виїздів, в ході яких знешкоджено 558 вибухонебезпечних предметів. Професіонали гірської служби Закарпаття врятували життя не одній сотні туристів. А головне те, що підрозділи з бойового виклику щоразу повертаються переможцями, демонструючи численні факти мужності та звитяги, готовності прийти на допомогу тим, хто її потребує, чуйності до чужої біди. За таке сумлінне виконання службових обов’язків, не один закарпатський рятувальник був удостоєний високої державної нагороди «За врятоване життя».

 

Особливої уваги, як підкреслив Антон Зелінський, заслуговують ветерани, котрі багато сил і енергії віддали рятувальній справі. Вони багато зробили, аби любов до професії зростала з кожним роком.

 

Оскільки сьогодні в літописі пожежно-рятувальної служби Закарпаття відкривається ще одна яскрава сторінка – урочисте закладання та освячення каменю на місці будівництва майбутнього храму-каплиці ікони Божої Матері «Неопалима Купина», що стало можливим за ініціативи господарів цього свята – колективу Аварійно-рятувального загону та з благословення архієпископа Мукачівського та Ужгородського Феодора, то святі отці відправили Літургію, освятили камінь і, звісно, особовий склад.

 

Відтак, зі щирими словами вітання до іменинників звернувся керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович. Він подякував особовому складу за хорошу роботу, мужність, вірність обов’язку, високий професіоналізм та побажав усім міцного здоров’я і всіляких гараздів буття. «Врятувати, запобігти, допомогти – три слова, сповнені любові до ближнього, що здатні змінити життя людини, її мрії, надії. У них – основне завдання й суть роботи рятувальника. За це вам, шановні винуватці торжества, одвічна подяка та шана. Особливо тим героям, які віддали своє життя заради порятунку інших», – наголосив Михайло Попович.

 

Після чого за зразкове виконання службових обов’язків, високу професійну майстерність, кращим МНС-никам краю було вручено почесні відзнаки облради.

 

 

 

 

Закарпатська облрада



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.