У рамках співпраці факультету міжнародного бізнесу та міжнародного права Закарпатського державного університету з Рівненським державним гуманітарним університетом та Рівненським інститутом слов’янознавства Київського славістичного університету у Рівному відбулася міжнародна науково-практична конференція «Центрально-східна Європа: «Двадцять років системних трансформацій і геополітичних змін». Статті конференції увійшли до тринадцятого випуску збірника наукових праць «Слов’янський вісник», що днями вийшов друком.
Факультет міжнародного бізнесу та міжнародного права Закарпатського державного університету представляли:
Проф. Бевзюк Є.В. (декан факультету МБ та МП) з доповіддю на тему: «Чинники становлення та початок словацького національного відродження (кінець 18 – початок 19 ст.)». Праця присвячена дослідженню проблеми становлення чеського національного відродження, фундаментального періоду історії Словаччини. Саме у цей період копітка та результативна діяльність словацьких будителів призвела до масштабних культурних зрушень, що мали місце в етнічному словацькому середовищі. Джерелом національного відродження, з якого на протязі багатьох років формувалися патріотичні сили західного слов’янства, була власна народна культура та такі її носії як бюргерство, селянство, дрібна буржуазія та нечисленні патріотично налаштовані представники феодального класу. На цьому соціальному ґрунті особливе місце лідера посіла національна словацька інтелігенція, яка і очолила процес відродження.
Балога Е.І. (асистент кафедри міжнародного бізнесу та світової політики) з доповіддю на тему: «Інтеграція «нових меншин» у внутрішньополітичне життя ФРН». Стабільність і демократичність будь-якої держави значною мірою визначаються створенням у ній відповідних умов для вільного та всебічного розвитку кожного члена суспільства. Для України мають значення зарубіжні паралелі. Важливим є вивчення та запозичення досвіду щодо врегулювання міжнаціональних міжетнічних стосунків. Стаття присвячена питанням інтеграції «нових меншин» у ФРН. Автор розглядає основні проблеми у взаємовідносинах німців та мігрантів з мусульманських країн, які живуть у Німеччині, доводить серйозність інтеграційної проблеми.
Лемак Н.М. (викладач кафедри міжнародного бізнесу та світової політики) з доповіддю на тему: «Європейський вектор зовнішньої політики консервативно уряду Е. Хіта». Реалізація зовнішньополітичного курсу Е. Хіта була змістом декількох концепцій. Його зовнішня політика була чимось на зразок перехідного етапу як для консервативної партії, так і для всього британського суспільства. Варто зазначити, що вперше в історії Великобританії було проголошено основні засади неоконсерватизму, який остаточно та концептуально сформується майже через десятиліття та буде покладений в основу політики урядів, очолюваних М Тетчер у 1980-1990х рр.., яка успішно використала досвід та ідеї свого попередника, та доведе свою дієвість та ефективність, а, власне, визначить кардинальний поворот у розвитку країни в усіх сферах життя суспільства.
Джерело:ЗакДУ