Жителі Міжгір'я відчувають нестачу води

Цьогорічна спека побила рекорд півстолітньої давнини, що спровокувало чимало надзвичайних ситуацій: загорання сухої трави, лісів, а також пересихання струмків та водойм. Саме зменшення рівня води у струмках та криницях спричинило чимало незручностей для населення краю, зокрема і жителів Міжгір‘я, які вже другий тиждень бояться залишитись без води.

Це літо з аномально високою температурою та відсутністю опадів запам’яталась жителям краю не тільки приємними моментами відпочинку, а й лісовими пожежами, загоранням сухої трави, і що гірше – пересиханням гірських струмків та річок, воду яких використовують для центрального водопостачання, зокрема у таких високогірних населених пунктах як Міжгір’я.
Вода з гірських струмків, котрі стікають до Міжгір’я, накопичується у спеціальних резервуарах, які знаходяться під землею. Тут же проходить і первинна очистка води. Та спекотні літні місяці спровокували пересихання і обміління потічків. Ще недавно широкий струмок, зараз запросто можна переступити. Це ще й тому, що значний об’єм води спрямовується в резервуар, який і так не заповнюється в достатній мірі.
Зараз водозабір функціонує за принципом: скільки прийняли, стільки й віддали. Та вже близько двох тижнів жителі селища відчувають нестачу води, особливо це стосується багатоповерхівок. Все через низький тиск у мережі: вода просто не піднімається на верхні поверхи або піднімається дуже мало. Проблеми виникали й у приватному секторі, адже всі будинки під’єднані до центральної мережі. Та людей рятували криниці та потічки біля будинків, рівень води в яких теж значно знизився.
Для власних потреб люди користуються водою з криниць і намагаються її економити. Людей радує тільки одне: на небі крім палючого сонця подеколи з’являються і хмари. Бо лише інтенсивні осінні опади знову заповнять струмки і річки, а в людей зникне страх залишитися без води. 

Джерело: М-студіо


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.