Разом з тим, незаконні мігранти, яких затримано на кордонах України та ті, які й досі нелегально перебувають на її території, несуть із собою цілу низку економічних та соціальних проблем: незаконний обіг наркотичних та психотропних речовин, хвороби, які для України є рідкісними, ріст злочинності – ось лише невеликий перелік негараздів, які несуть нам непрошені гості.
Звичайно, чопських прикордонників тішить той факт, що кожен десятий нелегал, який у 2012 році не зміг реалізувати свою мрію про ЄС, був затриманий за інформацією законослухняних, небайдужих та просто дружніх місцевих жителів. А це, не багато, не мало – більше 30 осіб!
Та, нажаль, не всі усвідомлюють цю небезпеку. Констатуємо, що і надалі мають місце випадки, коли окремі наші співвітчизники стають на шлях потурання незаконній міграції.
За 8 місяців 2012 року органом дізнання Чопського прикордонного загону порушено 12 кримінальних справ за незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ст.332 КК України), що більш ніж в 2 рази перевищує результати аналогічного періоду 2011 року.
Так, згідно зі статтею 332 ККУ організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, в тому числі, й надання їм засобів чи усунення перешкод, карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, з конфіскацією транспортних чи інших засобів вчинення злочину. Якщо ці ж дії вчинені повторно або за попередньою змовою групи осіб, то караються позбавленням волі від 3 до 7 років з тією ж конфіскацією.
Крім цього, за порушення вимог статей 204, 204-1, 205, 206, 206-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено також і адміністративно-правову відповідальність.
Джерело: Прес-служба Чопського прикордонного загону