Роботу не узгодили з місцевими громадами і не виготовили проектну документацію, після себе залишають глибокі рівчаки і ями. На Закарпатті селяни не можуть поділити гори з геологами. Місцеві жителі дізналися, що пошуки поліметалів і сланцевого газу підприємці ведуть без належних дозволів. А після себе, мовляв, залишають глибокі рівчаки і ями. У протистояння вже втрутилась прокуратура.
Жителі Косівської Поляни воюють з геологами. Кажуть, ті без дозволу господарюють у тутешніх краях близько року, йдеться у сюжеті ТСН.
Василина Ветухова, депутат сільради с.Косівська Поляна, розповідає: "Обласна рада дала їм рішення, але за умови, що погодять у сільраді. Наше село дозволу не дало, з Рахівської міської та районної повідомили, що також не дали. І Кобилецька Поляна так само".
Геологи виправдовуються: "Є указ президента, що всі геологічні служби, які працюють в Закарпатті повинні шукати сланцевий газ. Ми завезли техніку , бо мали дозволи на одні роботи, але припинили, і тепер чекаємо всіх дозволів, стоїмо", - каже Анатолій Пріц, представник геологорозвідувальної фірми м.Рахів.
Не простоюють, а наполегливо копають, кажуть люди і ведуть місцями розвідок. Гори справді у глибоких рівчаках.
Селяни стверджують, що таких рівчаків по Рахівських горах накопано вже кілька десятків.
В обласній прокуратурі підтвердили: геологорозвідувальна фірма справді порушила закон. Роботу не узгодили з місцевими громадами і не виготовили проектну документацію.
"Передбачена відповідальність від 10 до 100 неоподаткованих мінімумів. За результатами перевірки інспекцією вживатимуться заходи щодо посадових осіб цього товариства", пообіцяв Іван Костів, керівник відділу захисту інтересів держави і громадян в екологічній сфері прокуратури Закарпатської області.
ТСН