На Закарпатті в смт Міжгір’я священник храму Петра і Павла не підтримав перехід від УПЦ МП до ПЦУ, а люди, які ініціювали звернення, кажуть, що їм погрожують розправою.Про це розповів журналістам парафіянин храму Петра і Павла пан Микола у Міжгірг’ї. «Минулого тижня ми підписали звернення до священника Євгенія Добри з проханням виходу нашої святині-церкви з ворожого московського патріархату. Його підписали 255 парафіян. Ми очікували, що так само як у Студеному, що по сусідству, священник підтримає нас і перейде разом з громадою», - йдеться у повідомленні.
«Але в неділю на богослужінні священник заявив, що храм залишатиметься в УПЦ, а в порушення питання про перехід звинуватив чомусь уніатів, – каже пан Микола. – Загалом за те, аби лишати все як є, виступає приблизно половина парафії. Але частині з них все одно, кому підпорядковується церква. Кажуть, священник підтримує ЗСУ, значить церква українська. А частина парафіян є відверто проросійськими. Відтак тих, хто висловився за перехід, називають іновірцями та розкольниками, погрожують розправою. Тому люди залякані й шоковані», - додають парафіяни.
До слова храм Петра і Павла – найбільший у Міжгір'ї і не завжди належав до Московського патріархату, як це заявляють противники переходу до ПЦУ.
Цей храм збудований у 1909 році як православний, але тоді він підпорядковувався Сербському патріархату, оскільки тоді це була Австро-Угорщина. Закарпатська область була приєднана до СРСР у 1045 році, і комуністи всі сили кинули на зросійщення релігійного життя. У 1948 році московський патріархат позабирав від людей греко-католицькі церкви, хрести переробили на православні.
«А там, де люди не давали того зробити, церкви спалювали. Таким чином вони зробили оплот »русского міра« в найзахіднішій області України, – каже пан Микола. – Нині у Закарпатській області десь 800 церков московського патріархату, навіть на Донеччині, мабуть, нема стільки. Щобільше, митрополит Хустський і Виноградівський Марк Петровцій, якому підпорядковується наша церква, має російський паспорт! Він належить до синоду російської православної церкви. На жаль, московські попи на Закарпатті мають дуже великий вплив. Поки що», - розповіли парафіяни.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook