Активну й насичену студентськими виступами програму з нагоди Дня перекладача на факультеті міжнародних відносин, у сучасному Інституті економіки й міжнародних відносин, проводять багато років поспіль. Вже традиційно у дійство, яке проводять у центрі дозвілля «Ювентус», включають драматургічні сценки іноземними мовами, пісні, танцювальні номери. На відміну від подібних заходів на інших факультетах УжНУ, які зазвичай розраховані на кілька вечірніх годин, міжнародники цього року святкували цілий день — настільки насиченою була програма.
Микола Палінчак, директор Інституту економіки й міжнародних відносин, розповідає, що це одна з найкращих традицій цього підрозділу: «За календарем День Перекладача відзначають 30 вересня в усьому світі. Це друга спеціальність, яку отримують економісти-міжнародники і це справді їхнє свято. Ми раді, що дійство триває з року в рік».
Голова профбюро Інституту економіки і міжнародних відносин Каміла Шеверя переконана, що під час подібних заходів студент може проявити себе, а також весело і цікаво організовувати дозвілля: «Крім виступів на іноземних мовах студенти показують номери, що базуються на діалекті. Нас не змушують робити це свято, ми самостійно проявляємо ініціативу, бо в першу чергу це цікаво студентам. Також у нас є конкурс стінгазет і конкурс перекладу віршів, у яких обираємо переможця. Інші представлення не оцінюються журі, єдина нагорода — аплодисменти».
Цього року до створення свята найбільше долучився третій курс. Студент Томаш Калинич, який займався організацією та ідейним наповненням номерів, розповідає, що цього року програма різноманітна і насичена: передбачили чимало різних виступів, у тому числі сценки, читання віршів, підготовані відео-кліпи.
Цікаво, що святу частково передували неправдиві чутки про закриття спеціальності перекладача. Директор новоствореного Інституту економіки й міжнародних відносин і колишній декан факультету міжнародних відносин запевнив у неправдивості таких пліток і додав, що студентам, очевидно, заздрять ті, хто не має додаткової спеціальності. Микола Палінчак розповів, що відділення, навпаки, розширюватимуть у рамках Інституту за рахунок відкриття нових спеціальностей, таких як міжнародне право, міжнародний бізнес, країнознавство, а з часом, можливо, ще й міжнародна інформація.
До речі, щодо вивчення чеської — третьої мови, яку впроваджують у цьому інституті, директор вже отримав списки охочих. Наразі займаються формування відповідних навчальних груп. Микола Палінчак закликає студентів використовувати можливість, адже навчання є повністю безкоштовним, а всі витрати бере на себе університет.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ