Закарпатець Андрій Люташин був "Привидом" Києва, який зупинив просування ворога до столиці (ВІДЕО)

Майор Збройних сил України Андрій Люташин, уродженець міста Мукачево оберігав небо над столицею у перші дні повномасштабного вторгнення рф на територію України. 
Андрій Люташин закінчив Чернігівське авіаційне училище льотчиків, далі служив в м. Умань Черкаської області. Згодом у м. Борисполі Київської області 10 років пропрацював пілотом інструктором і навчав курсантів. Андрій вирішив повернутися до цивільного життя, але коли у 2014 році розпочалась війна на сході України він пішов служити в 40 бригаді тактичної авіації. Служив на посаді начальника служби повітряно-вогневої і тактичної підготовки 40-ої бригади тактичної авіації.
24 лютого 2022 року, ризикуючи власним життям, здійснив виведення літака МіГ-29 з-під авіаційного ракетного удару. Він брав участь у груповому бою, під час якого вдалося не допустити завдання ударів з повітря та був знищений ворожий літак Су-30. У березні Андрій Люташин брав участь у авіаційній підтримці підрозділів Сухопутних військ ЗСУ в боях на підступах до Києва. Маневруючи в зоні ураження ППО противника, майор ракетним ударом знищив три БМП окупантів. Після цього його літак 8 березня 2022 року був обстріляний ворожими ракетами та збитий під Києвом, льотчик не встиг катапультуватися й загинув. Але, виконавши завдання, Андрій Люташин зупинив просування противника до столиці України.
7 квітня 2022 року похований у рідному місті Мукачеві Закарпатської області на Алеї Слави, без чоловіка залишилась дружина, з якою прожили разом прекрасні 22 роки та двоє синів, які хочуть піти по стопам батька та своїх дідуся з бабусею, які теж були військовослужбовцями.
Іменем Героя України Андрія Люташина назвали вулицю в Мукачеві.
За величний подвиг указом Президента України № 228/2022 від 11.04.2022 підполковнику Андрію Люташину присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.