Спочатку 2014 року бійці батальйону «Сонечко» найважчу бойову роботу та найскладніші завдання виконували у складі Українського добровольчого корпусу.Пише armyinform.com.ua Комбат Руслан Каганець (псевдо «Комендант») розповів про роботу українського розвідника у лавах ЗСУ вже після широкомасштабної збройної агресії рф в Україні:«…Добровольчий розвідувальний батальйон «Сонечко» веде свою історію з 2014 року
. Основу нашого підрозділу складають воїни, які звільняли Карлівку, Авдіївку, Піски тощо.
На початку широкомасштабного вторгнення наші групи разом з іншими підрозділами охороняли аеропорти Києва. Бойові завдання почали виконувати 24 лютого, без затримок. Не про всі операції люблять говорити розвідники, але у цьому випадку, пишаємось тим, наскільки вчасно були зроблені закладки зброї на різних точках й локаціях, що дозволило оперативно виконувати завдання.
Перший російський десант вже на підльоті до одного з аеропортів Київщини втратив декілька вертольотів. Друга його частина намагалась висадитись на злітно-посадкових смугах, які вже були перегороджені автотранспортом, бетонними плитами та іншими засобами. Спочатку окупанти приземлились на замінованому полі, а потім їх накрила наша артилерія. Після двох невдалих спроб десантування на різних аеродромах рашисти були змушені відмовитись від подальших намірів висаджуватись на столичних летовищах.
Плануючи свою так звану спецоперацію, росіяни схибили. Річ у тім, що після вдалого відпрацювання десантного варіанту в Казахстані за декілька тижнів до «широкомасштабки», у кремлі вірили, що таке саме повториться в Україні. Згодом, під час одного з інтерв’ю, керівник української розвідки Кирило Буданов зазначив, що у нападників це був єдиний план швидкого захоплення столиці України, який фактично провалився. В цій операції зі знищення російського десанту брало участь багато різних українських підрозділів. Це була дійсно велика колективна робота й вона була «крута»! У перший же день широкомасштабного наступу розбився кремлівський міф про їхню «другу армію світу».
Хлопці й дівчата нашого підрозділу — усі добровольці. У нас немає жодного мобілізованого, тому й назва у нашого спеціального підрозділу така: «Добровольчий розвідувальний батальйон «Сонечко». Для нас сакральне й святе, що ті, хто боронить нашу Батьківщину у складі ДРБ «Сонечко», роблять це свідомо. Всі вони, починаючи ще з 2014 року, є справжнісінькими воїнами.
Нині основна частина людей, які перебувають в нашому підрозділі, несуть повсякденну службу та виконують бойові завдання, вже маючи безпосередній досвід війни. Дехто з бійців набули його в АТО/ООС, дехто під час миротворчих місій в інших країнах. Це професіонали з багаторічним стажем. Всі вони виявили бажання проходити службу з найкращими розвідниками та виконувати класні складні спеціальні завдання. Взагалі, середовище нашого підрозділу настільки різноманітне, що про кожного бійця можна розповідати свою власну захопливу, унікальну історію.
Наше головне правило полягає у тому, що кількісне переходить у якісне. Тому підготовка у нашому підрозділі триває постійно. Між виконанням бойових завдань у нас відбувається повторення та вдосконалення тих навичок, які потрібні під час наступних бойових виходів. Навіть найпідготовленіші бійці, які повторили певну вправу, припустимо, тисячу разів, мають виконувати її у тисячу перший раз.
У батальйоні «Сонечко» вчать вести загальні військові дії, наприклад, піхотному штурму, утриманню окопів тощо, тактичній медицині та безпосередньо розвідницькій та диверсійній справі. У програму підготовки також входять такі вправи, як десантування з вертольотів, плавання з аквалангом тощо. Всі навички, які необхідні для виконання того чи іншого завдання, відпрацьовуються бійцями спецпідрозділу заздалегідь. Тому, якщо оцінювати підготовку розвідників — вона найкраща. Для її проведення у нас є спеціальні місця, а також матеріальне забезпечення всіма необхідними засобами.
На мою думку, основне завдання розвідника — це пошук у ворога його слабких місць й завдавання удару по них. Наприклад, нещодавно ми проводили декілька операцій, й це вже не є таємницею, на півдні країни. Окупанти не дуже щільно закривали берегову лінію річки Дніпро. Завданням розвідки було зайти «слабкими» місцями на територію, яку контролював ворог, щоб проводити там різноманітні диверсії, створювати засідки. У такий спосіб українські розвідники змушували росіян використовувати резерви не для наступальних операцій на певних напрямках, а для звичайної охорони берегової лінії.
На Херсонському напрямку, на березі річки, ми знищили опорний пункт ворога, тоді ми ліквідували дванадцять росіян. Також, одного з окупантів ми захопили у полон. Українським розвідникам вдалося зайти на територію противника на чотирьох моторних човнах. Серед учасників цієї спецоперації працювала й наша група «Сонечко». Відпрацювали все на «відмінно»: швидко зайшли, знищили, захопили полоненого, відійшли без втрат. Навіть жодного пораненого в нас не було.
Наша робота специфічна, її оцінити можуть переважно люди, які самі пройшли диверсійну школу, які розуміють складність підготовки того чи іншого завдання, ризики під час його виконання. Проте, важливо також оцінити, для чого це було зроблено. Не лише для якоїсь вузької цілі, наприклад, знищення опорного пункту. А для досягнення більш широкої мети — змусити ворога рухатися й у такий спосіб послабити його наступальний натиск десь на іншому напрямку.
Батальйон «Сонечко» всебічно підтримує сім’ї бійців. Як говориться, віддаємо пошану і живим, і мертвим. Ми разом з родинами наших полеглих героїв. Нещодавно в одній зі шкіл ми урочисто відкрили пам’ятну дошку загиблому бійцю нашого спецпідрозділу.
Для нас Перемога відбуватиметься в декілька етапів. Звичайно, для всіх українців це буде велике свято, насамперед вихід Збройних Сил України на кордони 1991 року. Але, за словами нашого керівника Кирила Буданова, навіть, після виконання цього завдання, робота кожного українського розвідника не припиниться.
Для нас повна Перемога настане лише тоді, коли росія розпадеться на багато дрібних шматочків й не буде більше загрожувати Україні…
Фото з архіву ДРБ «СОНЕЧКО»
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook