На Закарпатті ведмеді повиходили на дороги області (ВІДЕО)

Сьогодні в мережі Інтернет з'явилось відео, де клишоногі повиходили на дороги Закарпатської області.
Людей просять пам'ятати, що в жодному разі не слід підходити до диких тварин. Їхня поведінка, особливо в зимній час непередбачувана!
Поінформований – значить озброєний. У звіра сильні лапи, великі кігті і гострі зуби. Якщо він розсердиться, то може не тільки покалічити людину, а й задерти.
Що робити якщо Ви зустрілись з ведмедем? 
Ведмідь прагне уникати людей і нападає лише у тому випадку, коли йому здається, що це єдиний вихід, щоб захистити себе, своїх дитинчат, або свою здобич. Навіть якщо ведмідь нападає – цей напад короткочасний, щоб відігнати людину, а не покарати її.
Щоб уникнути небажаної зустрічі з твариною, достатньо час від часу плескати у долоні, або розмовляти із супутниками – так ведмідь почує ваше наближення і зможе вчасно піти. Але не варто голосно кричати – це, навпаки, може роздратувати тварину. Будьте особливо обережні у ягідниках, коли достигають чорниці, малина і ожина. Взимку уникайте непрохідних хащів на схилах з південною експозицією – такі території найчастіше обирає ведмідь для зимового сну.
Якщо ви побачили ведмедя, не варто бігти – ведмеді бігають швидше, ніж люди. Не варто намагатися сховатись на дереві – ведмеді чудово лазять по деревах. Не варто лягати і прикидатись мертвим – це вкрай ризикована стратегія. Швидко, але спокійно змінюйте напрямок руху і відходьте. Ведмідь – розумна тварина, він зрозуміє, що ви не прагнете конфлікту.
Якщо ви відходите, та ведмідь все ж переслідує вас – киньте на землю свій наплечник, куртку або інший одяг. Ведмідь затримається, щоб обнюхати річ, а ви виграєте трохи часу.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.