Ужгородці закликають Мінкультури втрутитись в будівництво 13-поверхівки на Студентській набережній (ФОТО)

Ще взимку 2023 року мешканці міста Ужгород зібрали понад 1750 підписів проти будівництва 13-поверхівки на Студентській набережній. Про плани побудувати багатоповерхівку на набережній поблизу Ротарі-парку стало відомо ще у січні 2021 року.
Ініціатор збору підписів проти забудови в історичній частині міста, ужгородець Олександр Ровняк на своїй сторінці у Facebook повідомив, що будівництво висотою в 13 поверхів на Студентській набережній біля парку Ротарі було погоджено. Попри протест громадськості, будівництво на ділянці на Студентській набережній біля Ротарі-парку таки ведеться.Ужгородець Олександр Ровняк від імені громадськості повідомив наступне:
"Вважаємо, що це рішення несе загрозу:
- Історичній спадщині міста. Згідно ІАОП міста Ужгорода, розділ 4.2.5.2, ця земельна ділянка знаходиться у Зоні регулювання забудови І категорії. Нагадаємо, що поруч із ділянкою за кілька десятків метрів починається комплекс історичної забудови ХХ ст., який ми всі знаємо як Малий Ґалаґов. Середня висота будівель Комплексу — 4 поверхи, найвища будівля — 6 поверхів (ОДА). Це буде прецедент забудови у зоні регулювання забудови 1 категорії, що може призвести до нових багатоповерхівок в інших таких зонах, наприклад біля Горянської Ротонди! 
- Зеленим зонам. Згідно концепції частина парку Ротарі може бути забудована паркінгом, а навколо парку може зʼявитись круговий рух авто! Це негативно вплине на його екосистему та естетичний вигляд, додасть шумового забруднення. Також, згідно ІАОП м. Ужгорода Ротарі парк є «Об’єктом садово-паркового мистецтва, природи пропонованого до внесення у державний реєстр». 
- Рекреаційному простору. Щільна забудова 13-поверховим будинком (висотою у 16 поверхів) суттєво змінить характер та атмосферу Студентської набережної, яка є цінною рекреаційною зоною для жителів міста. Фактично,  набережна перетворюється у спальний район.
Наразі ми бачимо, що масовий протест громади Ужгорода проти цього будівництва ніяким чином не впливає на рішення місцевих органів самоврядування. Будівництво погодили на всіх рівнях. Ситуація доволі ганебна.
В зв'язку з вищезазначеним, закликаємо Міністерство культури та інформаційної політики України:
- Втрутитися в цю ситуацію: провести ретельну перевірку законності дозволу на будівництво та вжити заходів, якщо воно суперечить чинним нормам та правам громади.
- Захистити історичну спадщину Ужгорода: не допустити будівництва, яке шкодить історичному середовищу та цінній архітектурі міста.
Офіційне звернення з усіма деталями буде направлене до вищезазначеного міністерства". 





TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.