Тарас Деяк військовий підрозділу "Карпатська Січ" сил спеціальних операцій. Зараз чоловік на лікуванні після поранення, яке отримав у вересні 2023 року.
"Почав курс реабілітації як такої, тому що думав, що операція пройшла успішно. У мене дві кістки на руці були роздроблені повністю. Побачили в процесі, що воно не дуже добре відбувається. Все тому, що перша операція була не дуже вдало зроблена. Десь три тижні тому мене знову прооперували, поставили цей апарат. Я зробив два знімки: після операції і кілька днів тому, наче зрощення пішло хороше", — розповідає Тарас Деяк.
Аби рука швидше відновилася Тарасу потрібна реабілітація. Військовий розказує, почав самотужки шукати лікаря, дізнався про приватну клініку. Коли прийшов на прийом, то був здивований, що військових тут лікують безкоштовно. "Багато хлопців наших з підрозділу, з якими я воюю, я направляв їх безпосередньо до Володимира. Вони після поранень, щоб реабілітовували руки, ноги. Були хлопці, що ноги мали побиті, розірвані, а зараз нормально ходять. Безплатно приймають", — додає військовий. Руслан Пишка, побратим Тараса, зараз ветеран. Після служби у розвідці має проблеми з ногами. Почав курс реабілітації на спеціальному апараті пресо терапії. "Кровообіг покращується. Від навантаження там проблеми із колінами, меніски, зв’язки, голіностопи. Це наслідки війни і військової служби, які проходили", — каже Руслан Пишка. Володимир Сабадош — лікар спортивної медицини. Має досвід роботи у футбольних клубах Закарпаття, загалом майже 14 років лікарської практики. Зараз цей досвід знадобився у реабілітації військових.
"Ми в основному займаємося тими військовими, яким спеціалізовану допомогу в лікуванні травм не можуть надати в шпиталях. В Києві, чи по районах, областях прооперували, але функцію тієї кінцівки вже не вдається відновити у звичайному шпиталі. Їм потрібне специфічне заняття, специфічне лікування", — розповідає Володимир Сабадош. Володимир зазначає, що військові знаходять його самостійно, часто за рекомендацією тих, хто вже відновлювався у лікаря.
"Завжди хтось є. Ми їх випускаємо, десять днів займаємося з ними, беремо інших. Буває так, що їх одразу є троє-четверо. Буває, що спочатку одні, потім інші", — додає лікар. Навантаження і допоміжні апарати підбирають індивідуально, усі процедури проводять під наглядом медперсоналу. Володимир Сабадош розповідає, що у перші дні повномасштабної війни повернувся з конференції, на якій був за кордоном. Відразу почав волонтерити, збираючи аптечки і кровоспинні препарати для військових. Тоді ж і почав безкоштовно лікувати бійців.
"Це тоді були не до кінця військові. Це ті хлопці, які готувалися на фронт. У нас був пацієнт один із перших, це мужчина, який лікував розрив передньої схрещеної зв’язки. Але не наважувався ніяк прооперувати її. І він прийшов один із перших, це перші дні війни були. І каже: "Роби щось із коліном, бо я біжу на фронт. Я не хочу, щоб мене там списали", — згадує Володимир Сабадош. Про своє бажання безкоштовно реабілітовувати військових лікар каже так: "Це був ніби такий своєрідний обов’язок лікаря. Вони допомагають нам там, ми допомагаємо тут. Це таке було об’єднання в допомозі".
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook