Сади та огороди закарпатців потерпають від нашестя іспанських рудих слимаків: методи боротьби з ними

Вже котрий рік поспіль Закарпаття потерпає від нашестя іспанського рудого слимака — чужорідного шкідника, поширеного у більшості країн Європи, що проник в нашу країну близько 10 років тому (перші знахідки датовані 2007 роком). Іспанський слимак небезпечний для городів та садів — він їсть майже будь-які рослини, швидко розмножується та та здатний цілком знищити Ваш врожай, квітник або газон, і навіть становить загрозу для природних екосистем.
Шкодять вони грядкам майже будь-яких рослин — капусти, салатів, помідорів, огірків, суниці, буряків, картоплі, чорнобривців, тощо. Слимаки виїдають у листі дірки і часто знищують повністю листову пластинку, в плодах роблять заглибини, або зїдають їх повністю, також полюбляють пелюстки квітів. Окрім рослинної їжі, вони можуть вживати також і іншу органіку — мертві рештки тварин, перегній тощо.
Слимак іспанський рудий — слимак роду Arion родини Arionidae, групи легеневих, класу черевоногих наземних молюсків. Інвазивний вид, що з середини 20 століття поширився майже по всій Європі. Вважається серйозним шкідником як у садівництві так і у сільському господарстві.
Методи боротьби:
Отрутохімікати варто використовувати лише в тому випадку, якщо не допомогли інші методи, або якщо уражена ділянка занадто велика. Адже хімічні препарати шкодять не тільки слимакам, а й людям і самому врожаю.
Якщо ви обрали хімічний метод боротьби, то рекомендується купити препарат з вмістом метальдегіду - речовини, яка ефективна проти слимаків. Препарат розсипають по землі в захисних рукавичках. Під час дощу ефективність знижується і обробку доведеться провести повторно після опадів.
Метальдегід токсичний для людини та інших теплокровних. Після хімічної обробки городу від слимаків не відвідуйте ділянку мінімум 2 тижні, не пускайте домашніх тварин і дітей. Протягом цих 2 тижнів не можна їсти вирощені на ділянці рослини.
Боротися зі слимаками можна без застосування токсичних препаратів.
Безпечні методи боротьби зі шкідником:
Зробіть пастку від слимаків. Ці комахи люблять дріжджовий запах. Розкладіть по ділянці половинки пляшок, наповнені пивом, медом і дріжджами. Слимаки приповзуть в цю пастку і потонуть в пиві. Також можна зробити приманку з рослинних останків і збирати слимаків вручну.
Застосуйте природні засоби від шкідників - вапно, деревну золу, попіл, гірчичний порошок. Можна комбінувати кілька засобів. Вони не тільки ефективні проти слимаків, але і удобрять грунт на ділянці. Зверніть увагу, що вапном не можна обробляти ділянки з ягодами.
Не посипайте землю сіллю! Сіль мало ефективна проти слимаків і точно вбиває їх гірше, ніж черевик. Через сіль грунт на ділянці засолюється і стає непридатним для росту рослин.
Ловіть слимаків вручну, якщо бачите їх на ділянці. Цей метод боротьби визнаний досить ефективним. Робіть це в захисних рукавичках. Потім можна просто знищити комах механічно.
Приберіть з ділянки сміття, гниючі залишки рослин, дошки та дрова, де живуть слимаки, а також регулярно прополюйте бур'яни.
Регулярно перекопуйте верхній шар грунту. А в середині осені глибше перекопайте весь грунт.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 1
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.