У стаціонарному відділені реабілітації
Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака встановили сучасну адаптовану ерготерапевтичну кухню. Нещодавно, захисники, які проходять реабілітацію у медзакладі, готували на ній український борщ разом з кухарем, учасником шоу «МастерШеф. Професіонали 4» Олександром Габаком.
Військові разом з професійним кухерем нарізали овочі, м'ясо, готували засмажку і вкінці дегустували страву зі своїми побратимами.
«Для мене дуже приємно було готувати з захисниками. Відволікти їх трохи від лікарняного життя, щоб вони почувались, як вдома. Дати їм трохи інші емоції, спілкування. Я дуже їм вдячний. Для нас вони – герої, якими повинна пишатися вся країна. Вони захищають нас, а ми маємо робити для них все, що можемо. Вони бережуть наш спокій, тому ми зараз максимально маємо докластися до їхнього відновлення. Вибір впав на український борщ, тому що він наш, рідний. Хотілося б, щоб кожен з них відчув себе вдома, відчув аромат, смак, сало з часничком. Кожна страва по своєму унікальна, але борщ ніде не буде такий смачний, як вдома в Україні. Дякую за запрошення!», – сказав учасник «Мастер Шеф. Професіонали 4» Олександр Габак.
Військовослужбовець Михайло, з міста Краматорськ, розповідає, що поранення отримав під Бахмутом і зараз проходить реабілітацію після протезування. Під час готування поряд з Михайлом, була його дружина.
«Я й сам люблю готувати, тож емоції від майстер-класу професійного кухаря дуже хороші», – зазначає захисник.
Його колега – Денис з Ізюма – розповідає, як до повномасштабного вторгнення працював за кордоном. За рік до війни повернувся до рідного міста і почав займатися власною справою. Пройшов окупацію. Як звільнили Ізюм, відразу пішов добровольцем на фронт. Поранення отримав на одному з напрямків в зоні бойових дій. Спочатку лікувався у Харкові, потім у Львові, останній місяць проходить лікування у Закарпатській обласній клінічній лікарні ім. А. Новака.«Хочу сказати, що я приємно вражений. Такого чуйного ставлення, починаючи від вищого керівництва до молодшого персоналу, я не отримав в жодному з медзакладів, де перебував. Дякуючи реабілітологам за два тижні реабілітації, я почав самостійно ходити, звісно з милицями і ортезом, але до цього часу, я просто лежав. Майстер-клас дуже сподобався. Олександр все гарно з послідовністю пояснював. Хотілося б, щоб побільше таких заходів організовували хлопцям, які проходять реабілітацію. Щоб вони не просто лежали, а почувалися більш потрібними і відчували, що про них не забувають. Для нас важливо як фізичне, так і моральне відновлення. І важливо відчувати те, що ми потрібні суспільству», – розповів Денис.
За словами, ерготерапевтки Ірини Дідик, ерготерапія – це невід’ємна складова реабілітаційного процесу, яка включає в себе пристосування пацієнта до повсякденного життя, з урахуванням тих обмежень, що він має після травм або захворювань. Сюди входить і відновлення навичок самообслуговування, гігієна, одягання, і також одна з її форм – приготування та прийом їжі.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook