Цей тиждень був присвячений роботі в рамках проєктів INTERACT та EU GREEN, де учасниці з УжНУ разом з колегами з інших українських ЗВО мали змогу обговорити важливі питання щодо внеску вищої освіти у сталий розвиток та зелену трансформацію. Особлива увага була приділена розширенню міжнародної співпраці, обміну досвідом та підготовці спільних міжнародних проєктів в цій тематиці.
Зокрема, важливою частиною програми були сесії, присвячені залученню до програми Horizon Europe та знайомству з пропозиціями NAWA, які спрямовані на підтримку українських науковців і студентів. Окремі доповіді та майстер-класи були присвячені питанням інтеграції, підтримки рівності та інклюзії, що вкрай важливо для подолання соціальних викликів сьогодення.
На завершення Staff Week, наші представниці поділились позитивними враженнями від участі у заході та наголосили на значущості отриманого досвіду для особистісного та професійного зростання. Важливим результатом плідної роботи стало розроблення чотирьох напрямів проектних пропозицій для подання у різноманітні кластери відповідно до сучасних пріоритетів Євросоюзу, що охоплюють екологічні, економічні та соціальні аспекти впливу війни на довкілля; інтеграцію практик використання відновлювальної енергії з урбаністичним озелененням; ключові елементи демократичної освіти та роль демократичних процесів у навчальному середовищі; а також дослідження викликів та можливостей у захисті медоносних бджіл від негативного впливу пестицидів. Ці ідеї становлять чудову основу для майбутніх міжнародних проектів, що реалізовуватимуться в кооперації з університетами-учасниками Staff Week та їхніми міжнародними партнерами.
Ця міжнародна платформа дала змогу не лише розширити професійні горизонти, але й закласти міцний фундамент для майбутніх співпраць та ініціатив.
Ужгородський національний університет продовжує підтримувати відкритість до нових знань і міжнародних партнерств, що сприяють розвитку університету та його колективу науковців, викладачів і студентів.