Цьогоріч у нашому регіоні істотно швидко прийшло майже літнє тепло у квітні і травні. В лісах наразі активно полюють на білі гриби і збирають суницю. Поряд із цим, прокинулись й небезпечні комахи й рептилії.
Із потеплінням на Закарпатті у різних районах фіксують нашестя змій. Вони повзають у садах, на огородах й навіть заповзають в будинки. За винятком неотруйних ужів й веретільниць (безногих ящірок), до обійсть закарпатців також підповзають гадюки, мідянки та чималих розмірів полози. Вони повзають у садах, на огородах й навіть заповзають в будинки.
На щастя, в регіоні не зафіксовано наразі трагічних випадків укусів зміями. Водночас, варто бути обачними під час походів до лісу, водойми тощо.
Нагадаємо, недавно червонокнижну змію на городі знайшли на Свалявщині. Змія виявилась мідянкою, хоч багато хто відзначав з переляку під дописом, що то гадюка.
Про майже двометрових змій на подвір'ях й складських приміщеннях повідомляють мешканці Берещняншини.
Про наявність плазунів на складі із одягом й допомогою для нужденних написала волонтерка Римма Митрак.
На Перечинщині також розповідають про нашестя вужів і полозів. За словами однієї з місцевих мешканок, днями одна змія заповзла у будинок через щілину і фундаменті, іншого змія побачили на доріжці біля будинку.
"- Мало серце мені не стало. У хату днями заліз майже метровий вуж, - розповідає пані Марія.
- Заповз на кухню крізь дирку в фундаменті очевидно. У нас будинок старий, то там багато щілин, крізь які вони можуть пролізти, - відзначає газдиня.
- Та як заліз, так і виповз крізь той же прохід у стіні, бо я побігла за тичкою, а його уже там не було. Роздивлялась потім усюди по хаті: під ліжком, подушкою, чи не залізло до шафи, - каже Марія.
- Не було гада. - А днями розвішували надворі білизну, то прямо біля ніг проповз полоз, - великий, більше двох метрів, - відзначає газдиня.
Перелякалась, втекла до хати, не могла заспокоїтись. У нас довкола травище, то все не кошене, а гади лізуть прямо і обійстя. Люди залишають земельні угіддя, не обробляють, усе заростає бур'яном й хащею. Раніше була худоба, люди старались, косили. Останнім часом уже й корів не залишилось на селах", - відзначає газдиня.
Завідувач кафедри, кандидат біологічних наук, доцент Федір Куртяк коментує, що чисельність змій коливається у залежно від наявності їжі, температури та інших факторів. Якщо більше гризунів, то збільшується чисельність полоза лісового, мідянки, гадюки. Якщо амфібій – то вужів звичайного та водяного, тому не можна сказати, що чисельність усіх змій збільшується. Крім того, через погодні умови просто може почастішати їх потрапляння людині на очі. Те, що змії заповзають до будинків пояснює тим, що там є схованки дня них (тріщини в фундаменті, неприбрані ділянки) й корм (гризуни).
«Як фахівчиня я не можу сказати, що цього року у нас значно більше змій, ніж зазвичай. Люди нехтують засобами безпеки, тому провокують напади плазунів», – коментує старша наукова співробітниця зоологічної лабораторії Карпатського біосферного заповідника Віра Покиньчереда.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook