УжНУ спільно з рухом «Батарейки, здавайтеся!», за підтримки мережі Епіцентр та брендів батарейок VARTA, Duracell, GP Batteries, Hausmar, відправляють зібрані батарейки на перероблення, а не в землю. Адже лише 1 вживана батарейка здатна забруднити 16 м² землі токсичними речовинами на 50 років. Кожен рік в Україну імпортують понад 200 мільйонів нових батарейок, втім 94% з них опиняються на смітнику та забруднюють нашу природу.
Протягом декількох місяців в УжНУ збирали пальчикові батарейки та акумулятори, батарейки-таблетки, акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків. Таким чином, за декілька місяців працівниками та студентами УжНУ було зібрано аж 32 кг батарейок. Перероблення батарейок, зібраних в університеті, буде на постійній основі оплачувати мережа Епіцентр спільно з брендами батарейок, які там продаються: VARTA, Duracell, GP Batteries та Hausmark. Оскільки УжНУ пройшов відбір та став партнером проєтку.
Директорка Центру інновацій та розвитку УжНУ Альона Алмашій розповідає: “У залежності від типу батарейки: алкалінова, літієва або інші, вони вирушать на перероблення на один із заводів в Європі: Recupyl в Польщі, Erasteel у Франції, Fenix у Великобританії. Для створення такого заводу в Україн ми поки що збираємо замало батарейок. Добуті ресурси з батарейок не окуповують вартості щоденної роботи заводу. В Європі перероблення батарейок фінансує їх виробник. В Україні таку систему будує рух «Батарейки, здавайтеся!», залучаючи партнерів – імпортерів і виробників батарейок, а також мережі магазинів, що продають батарейки”.
Є багато людей та компаній в Україні, які збирають батарейки, але до переробки ці батарейки не доїжджають: їх викидають чи закидають кудись на склад, щоб не платити за перероблення, а робити лише екопіар. Тому була сторена мапа надійних пунктів приймання. Тож дуже важливо, що УжНУ став надійним пунктом приймання батарейок.
За інф.Центру інновацій та розвитку УжНУ
Підготувала Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр