Римо-католицький костел у Солотвині або чеська спадщина Закарпаття
- 06.08.2024, 12:43,
- Суспільство
- 0
Одночасно з будівництвом житлових колоній для гірників і клерків генеральна дирекція державних гірничо-металургійних підприємств вкладалася і в побудову школи, лікарні, доріг, водогону та інших об’єктів. Загалом у перші роки держава інвестувала в Солотвино 24 мільйони крон.
Серед тодішніх новобудов особливо цікавим на мапі гірничого містечка є римо-католицький костел. Спершу він був запланований на площі в центрі гірничої житлової колонії — симетрично навпроти школи. За проєктом, автором якого було архітектурне бюро “Freiwald-Böhm”, костел мав вигляд традиційної дерев’яної церкви, з різьбленими колонами, віконницями та іншими елементами, які Фрейвальд і Бем використали на будівлях “міста-саду”. Проте плани змінилися, і мурований костел збудували за зовсім іншим проєктом на великій ділянці обабіч центральної траси.
Так Солотвино отримало унікальний для Підкарпатської Русі і сучасного Закарпаття вишуканий функціоналістський храм. Наріжний камінь костелу урочисто заклали 4 квітня 1930 року в присутності міністра громадських робіт Досталека. Новий костел разом з фарою (будинком священника) і цвинтарем завершили 1931 року. Будівництво костелу та об’єктів навколо нього коштувало дирекції державних гірничо-металургійних підприємств 1 мільйон крон.
Костел і досі функціонує за призначенням, ним опікується римо-католицька громада Солотвина.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг:
- 0