На Закарпатті зростає кількість хворих на коронавірус (ВІДЕО)

За словами Вікторії Тимчик, кількість хворих на коронавірус в липні збільшилася, порівняно з квітнем, коли реєстрували 10-15 випадків захворювання. 26 хворих на COVID-19 зареєстрували минулого тижня в Закарпатській області. Про це Суспільному розповіла головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик.
“Найбільше випадків COVID-19 в поточному році зареєстрували серед пацієнтів віком від 30 до 64 років. Це 294 випадки. А трохи більше, 150 випадків, зареєстровані серед пацієнтів старшого віку, це 65+. Але якщо ми перерахуємо на 100 тисяч населення, то ми побачимо, що вікова група, яка є в групі ризику, це старші люди. Минулого тижня в нас зареєстрували 26 випадків захворювання COVID-19, 11 — госпіталізовані. З початку року було госпіталізовано 331 пацієнтів, що складає 60% від усіх захворілих”, — розповідає Вікторія Тимчик.
Головна епідеміологиня області додала, що з початку цього року в області зареєстрували 556 хворих на COVID-19.“Якщо в осінньо-зимовий період за місяць ми реєстрували приблизно 150-200 випадків захворювання, то починаючи з квітня, ця кількість зменшилася до 10-15 випадків на місяць. А з початку липня ми спостерігаємо дещо нетипове для сезону, для такої теплої пори року, зростання реєстрації кількості випадків. Таким чином, в липні ми отримали інформацію про 58 пацієнтів”, — каже Вікторія Тимчик.
8 хворих на COVID-19, з них двоє дітей, наразі лікуються в Центрі інфекційних хвороб, розповів медичний директор закладу Михайло Поляк.
“З початку року в нас проліковано 76 хворих. На жаль, з них 3 хворих померли. З 76 хворих, 14-ть знаходилися у відділенні інтенсивної терапії. Треба сказати, що зараз кількість хворих збільшилася. До нас багато звертається людей для консультації. Ми їм робимо обстеження швидкими тестами і в більшості випадків діагноз підтверджується, але вони, особливо молодь, знаходяться на лікуванні в амбулаторних умовах, тобто вдома”, — розповів Михайло Поляк.
За словами медичного директора Центру інфекційних хвороб, найбільше хворіють на COVID-19 люди віком 65 і більше років.
“У такому віці вони вже мають хронічні захворювання. Особливо небезпечно хворіти для таких людей, які мають бронхіальну астму, хронічні захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, надлишкову вагу. Важливо щепитися людям після 65 років та особливо тим, які мають інші хронічні захворювання. Щепитися потрібно один раз на рік. Треба сказати, що вакцина, яка є в тому числі в Україні, вона ефективна і проти цього нового субваріанту FLiRT”, — зазначив Михайло Поляк.
За словами Вікторії Тимчик, на Закарпатті хворих на новий штам COVID-19 FLiRT наразі не реєстрували.
“Підтвердження і розшифровка циркулюючого штаму здійснюється тільки в лабораторії в Центрі громадського здоров’я в Києві, куди ми направляємо тестування, тобто взірці пацієнтів з підтвердженими випадками COVID-19. Наразі взірців, які б тестувалися в нашій лабораторії та які були б направлені до Центру громадського здоров’я, ми не маємо. FLiRT — це підвид Omicron (класичного штаму). ВООЗ було рекомендовано для країн-членів ВООЗ проводити моніторинг на місцевому рівні, відповідно за результатами будуть надані рекомендації. Для постановки діагнозу — FLiRT чи не FLiRT – має не дуже велике значення, протоколи лікування одні і ті ж”, — додає Вікторія Тимчик.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.