У мукачівському притулку тварин «зашили у консервні банки». До такого висновку, після побаченого, дійшла відома мукачівська зооволонтерка Кароліна Бровді. Тварини утримуються в обмежених, замкнених просторах без належного освітлення, вентиляції та можливості природної активності.
Журналістам
інтернет-видання Район.Мукачево жінка розповіла, що відразу звернула увагу, на це порушення, начальника Мукачівського РБУ, на балансі якого знаходиться притулок. Пані Кароліні пообіцяли переробити, мовляв, це все тимчасово. Та час іде, а тварини так і залишаються закритими у цих «оновлених» вольєрах.
«Це нормальні умови утримання собак? Все зашито тою бляхою і я бачу лише носик! Що бачить собака – невідомо, думаю що нічого, вона навіть не розуміє день чи ніч! Висота бляхи десь один метр, при тому, що середній зріст собаки – 40 сантиметрів», – каже зооволонтерка.
Окрім того, додає жінка, тварини не виходять на прогулянки протягом дня, а у вольєрах дуже брудно.
Згідно з Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» N 3447-IV, методи утримання тварин у притулку, можуть бути класифіковані, як жорстоке поводження.
Загальні правила утримання тварин, що виключають жорстокістьУмови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;
умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби;
кількість тварин, що утримуються, обмежується можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог цього Закону;
місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.
Таким чином, за наявною інформацією, методи утримання тварин у Мукачівському РБУ можуть бути розцінені як такі, що не повною мірою відповідають вищезазначеним вимогам законодавства про захист тварин від жорстокого поводження.
Нагальним завданням є проведення ретельної перевірки умов утримання тварин у притулку та вжиття невідкладних заходів для приведення їх у відповідність до законодавчих вимог. Така ситуація є неприйнятною, і необхідно забезпечити гідні умови для тварин, які перебувають під опікою притулку, зазначає волонтерка.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook